Dededen toruna çocuk konseri

Dededen toruna çocuk konseri
80 yaşındaki bağlama üstadı çaldı, 10 yaşındaki solist söyledi.

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi tarafından Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen konser birbirinden ilginç toplulukları bir araya getirdi.

Geçmişi 1940’lara kadar uzanan ve yaşı 90’a varan üyeleriyle halk müziğine kalbini veren Meşk Derneği, Tepebaşı Belediyesi Gençlik Korosu, Fatih Anadolu Lisesi Öğrenci Korosu ve Gökkuşağı Gençlik Korosu izleyicilere doyumsuz bir konser yaşattılar. Şef İsmet Göksel’in yönettiği ‘Dededen Toruna 23 Nisan Konseri’, müzik ziyafetinin yanında adeta bir kuşaklar buluşmasına dönüştü. İzleyiciler arasında ise sahnedeki bazı sanatçıların dedesi, bazılarının torunu vardı.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, prova çalışmaları sırasında 23 Nisan’da güzel bir birliktelikle konser veren ekiplere teşekkür etti. Ataç “Biz farklı şeyleri seviyoruz, temizlik iççilerimizin orkestrası, Anneler Halk Oyunları Topluluğu gibi her yerde karşılaşılmayacak topluluklarımız var. 23 Nisan’da bize renk kattılar, ayrı bir güç verdiler. Bu tür önemli günleri halka kutlamak gibi bir alışkanlığımız var bu sene de böyle farklı bir çalışmaya imza attık” şeklinde konuştu.

Konser için sadece bir hafta beraber çalışma fırsatı olan grup üyeleri birbirleriyle çok iyi uyum sağlarken, Meşk Derneği Başkanı Selma Ergin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gibi anlamlı bir günde çocuklar ile sahneyi paylaşmaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydederek, kendilerine bu imkânı sağlayan herkese teşekkür etti.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com