Dedikoduları bırakın!

Dedikoduları bırakın!
Vatandaşları gece yarısı sokağa döken 4,4 büyüklüğündeki depremin ardından 'geçmiş olsun' dileklerini iletmek üzere Simav'a gelen Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, ilçenin geleceği ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

Vatandaşları gece yarısı sokağa döken 4,4 büyüklüğündeki depremin ardından 'geçmiş olsun' dileklerini iletmek üzere Simav'a gelen Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, ilçenin geleceği ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.
Simavlıların Kütahya'dan ayrırılıp, Uşak'a bağlanmak istemelerinden gocunmadıklarını vurgulayan Vali Kocatepe, Simav'ın Kütahya'ya bağlı bir ilçe olmasından Kütahyalılar olarak büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi.
Türkiye genelinde geçmiş yıllara bakıldığında bir ilden ayrılarak başka bir ile bağlanan ilçenin söz konusu olmadığını vurgulayan Vali Kocatepe, Simav'ın termal kaynaklarının bir başkasına verilmesinin de söz konusu olmadığını ifade etti.
Termal kaynak ruhsatı isteyen herkesin hukuki prosedürleri yerine getirmeli halinde Türkiye'nin her yerinde termal ruhsat alabileceğine dikkat çeken Vali Kocatepe, Türkiye Cumhuriyeti içerisinde Türkiye coğrafyasının her karışı ve her santiminin müteşebbislere açık olduğunu kaydetti.

'MİŞLİ, MUŞLU KONUŞMALARI ARTIK BİR KENARA BIRAKMAMIZ LAZIM'
Kütahya ve ilçelerinin ekonomik, kültürel ve sosyal gelişimine katkı sağlamak amacıyla İstanbul başta olmak üzere Bursa'ya giderek müteşebbisleri davet ettiklerini ifade eden Vali Kocatepe, ”Keşke herhangi birisi, müteşebbis Simav'a gelse, Kütahya'ya gelse yatırım yapsa. Bakın biz toplanıp Bursa'ya gidiyoruz. İstanbul'a gidiyoruz. Girişimcileri davet ediyoruz. Gelin Kütahya merkez de ilçelerinde yatırım yapın diye. İnşallah Simav'da da bu birlik beraberlik sağlanır, yeni yatırımlar yapılması konusunda girişimciler davet edilir, Simav'ın kendi girişimcileri bir araya gelir, potansiyellerini biriktirirler, yeni işletmeler kurarlar, yeni tesisler açarlar, hem termal kaynaklarımız, hem tarım kaynaklarımız, diğer sanayi potansiyelimiz değerlendirilir. Simav gelişme yönünde özellikle tarım ve termal kaynak açısından son derece zengin bir ilçemizdir.Bu yönden değerlendirilmesinde fayda var diyorum. Artık mişli, muşlu konuşmaları dedikoduları bir kenara bırakarak birlik beraberlik içinde geleceğimize yönelik projeler planlar üretelim diyorum” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com