Dedikoduya hapis cezası!

Dedikoduya hapis cezası!
İstanbul’da S.I. isimli kadının yanında çalıştığı muhtarla ilişkisi olduğu dedikodusunu ‘yayan’ İ.Y. hakkında ‘hakaret’ suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İstanbul Sarıyer’de yaşayan İ.Y. (48), iddiaya göre geçtiğimiz 25 Aralık’ta temizliğe gittiği A.T.’ye, minibüste iki kadının ortak arkadaşları S.I. hakkında dedikodu yaptıklarını söyledi.
 
İ.Y. “Kadınların söylediğine göre S.I. yanında çalıştığı mahalle muhtarı C.B.’yle ilişki yaşıyormuş. Onları restoranda yemek yerden görmüşler. Fotoğrafları da varmış” dedi. Ev sahibi A.T., bunu söyleyerek kendisinin de dedikodu yaptığını, bu durumu arkadaşına anlatacağını belirtti.
 
DEDİKODU MAĞDURU ŞİKÂYETÇİ OLDU
 

Arkadaşının telefonuyla durumdan haberdar olan S.I. ise soluğu savcılıkta aldı. Eşini 2010 yılında kaybettiğini ve muhtar olan aile dostlarının destek olmak amacıyla yanında kendisini işe aldığını belirten S.I. aralarında bir ilişkinin mümkün olmadığını ifade etti. S.I., iftiraya uğradığını belirterek, şikâyetçi oldu. Savcılıkta ifade veren İ.Y., “İş çıkışı Sarıyer’e gitmek üzere minibüse bindiğimde önümde oturan iki kadının muhtar ve yanında çalışan bayan hakkında konuştuklarını duydum. Yüzlerini görsem karşılığını verirdim. S.I.’yı tanıyorum, o üzülmesin diye söylemedim. Ben kendisi hakkında kötü bir şey demedim” diye konuştu. İ.Y. hakkında 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. (CTK)
 
Kaynak: AHT

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com