Defne Samyeli ekranlara geri dönüyor

Defne Samyeli ekranlara geri dönüyor
Ali Eyüboğlu, ünlü spiker Defne Samyeli'nin anlaşmak üzere olduğu kanalı yazdı.

Milliyet gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu dünkü köşesinde, ünlü spiker Defne Samyeli'nin yeni sezonda ekranlara döneceğini yazdı. Samyeli'nin Tvem ile anlaşmak üzere olduğunu yazan Eyüboğlu, Tvem'in transferleriyle büyük bir atağa kalktığını belirtti.

İşte Eyüboğlu'nun o yazısından bir bölüm:

DEFNE SAMYELİ TVEM İLE EL SIKIŞMAK ÜZERE

Defne Samyeli, tvem’e doğru Mehmet Ali Yılmaz’ın kurduğu tvem, atak üstüne atak yapıyor şu sıralar… Yıllardır televizyonda iş yapmayan Reha Muhtar’ı şimdilik “danışman” sıfatıyla tvem’in kadrosuna katan Mehmet Ali Yılmaz, televizyon izleyicilerinin yakından tanıdığı ünlü bir haber spikeri ile de flört halinde. “Flört” derken anlatmak istediğim bir “gönül ilişkisi” falan değil, “iş görüşmesi”…

Türkiye’nin her yanını afişleri, bina giydirmesi ve billboardlarıyla donatan tvem’in kadrosuna katmak için görüştüğü haberci Defne Samyeli… Bu satırları yazdığımda henüz “Tamam” diye el sıkışmamıştı taraflar. Ayrıca kanalın yeniden yapılanmasına katkı sağlayacak olan Reha Muhtar’ın haftada bir ya da iki gece “Ateş Hattı”yla seyirci karşısına çıkacağı tvem’in mevcut haber spikeri Elif Boztay’ı başarılı bulduğumu belirtmeliyim. Türkiye’nin tanıdığı yüzlerle ekranını zenginleştirmek, bu sayede de bilinirliğini ve reytingini artırmak isteyen tvem yönetiminin, sırf bu yüzden Samyeli operasyonunu Boztay’a haksızlık etmeden gerçekleştirmesini umuyorum. Çok iyi tanıdığım için de Mehmet Ali Yılmaz’ın, hemşehrisi Elif Boztay’ı mutlu edecek bir formül geliştireceğini tahmin ediyorum.

REYTİNGE KATKI SAĞLAYACAKTIR

Defne Samyeli, Türkiye’nin çok iyi tanıdığı ve sevdiği bir anchorwoman. O yüzden tvem’in reytingine katkı sağlayacağı kanaatindeyim. Ama bir taraftan “marjinal fayda” sağlayayım derken, öte yandan haberleri, haberlerin önüne geçmeden sunarak istikbal vadeden spikerlerin de önünü kesmemek gerekir. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com