Defterin akıbeti ne oldu?

Defterin akıbeti ne oldu?
CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'e, "Konya Valiliği uhdesinde, sorumluluğunda bulunan Sosyal Yardımlaşma Vakfı Defterinin kaybolduğu yönündeki iddiaların gerçeklik payı nedir" diye sordu.

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, TBMM Başkanlığı’na, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

AKP döneminde devletin resmi defter ve kayıtlarının akıbetinin bilinemez hale geldiğini savunan Kart, “Tarafımıza ve kamuoyuna ulaşan bilgilere göre; Konya Valiliği uhdesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma Vakfı Defteri’nin, 7 Şubat 2012 günü kaybolduğu, defterdeki kararların yerinde imzalanması gerekirken, Büyükşehir Belediye Başkanı’nın makamına götürüldüğü sırada kaybolduğu ifade ve iddia edilmektedir” dedi.

Valilik ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın sorumluluğu birbirinin üzerine attığını ifade eden Kart, şöyle dedi:

“Ulaşan bilgilere göre, defter, Büyükşehir Belediye Başkanlığına ulaştırıldıktan sonra, Valilik makamına iade edilmemiş olup, şu anda nerede olduğu bilinmemektedir. Defterin akıbeti belli değildir. Bugüne kadar Valilik makamı tarafından herhangi bir açıklama yapılmamıştır.

Yine tarafımıza ulaşan bilgilere göre; siyasi ve yandaş ilişkiler içinde ya da gerçeğe aykırı olarak bu yolla yapılmış görünen yardımların tutarı 13 trilyon seviyesindedir.”

“Konya Valiliği uhdesinde, sorumluluğunda bulunan Sosyal Yardımlaşma Vakfı Defterinin kaybolduğu yönündeki iddiaların gerçeklik payı nedir” diyen Kart, şu soruları yöneltti:

“İddia ve bulguların ciddiyeti ve vahameti karşısında, ivedi olarak soruşturma başlatıp idari ve adli tedbirlerin alınması konusunda üstünüze düşen görevi yaptınız mı? Açığa alma işlemleri neden uygulanmamaktadır?

Yoksa delillerin karartılmasına zemin mi hazırlanmaktadır?” (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com