''Değerlerimize'' Sahip Çıkalım

''Değerlerimize'' Sahip Çıkalım
Tavşanlı Belediyesi Tema Tiyatrosu yeni oyununda Yunus Emre'yi andı.

Tavşanlı Belediyesi Tema Tiyatrosu yeni oyununda Yunus Emre'yi andı. Bugüne kadar sergiledikleri oyunlarla büyük bir beğeni toplayan Tavşanlı Belediyesi Tema Tiyatrosu milli hafıznın canlanması, gelecek nesillere Yunus Emre gibi bir değerin anlatılması için hoşgörü ve sevgiyi dile getirmek amacıyla Yunus Emre etkinliği kapsamında bir oyun sergiledi.
Geçtiğimiz cumartesi günü Belediye Kültür Sarayında sergilenen oyunu izleyen Belediye Başkanı Mustafa Güler Tavşanlı Belediyesi Tema Tiyatrosunun sergilemiş olduğu oyunla toplumsal değerlerin ön plana çıkartılmasının yanında gelecek nesillere taşınması adına önemli olduğunu belirtti. Sergiledikleri oyunlarla topluma bir mesaj vermek istediklerini belirten Tavşanlı Belediyesi Tema Tiyatrosu yönetmeni Macit Çevikalp'te oyun sonrası yaptığı açıklamada,yeni oyunlarla Mart ayı içinde tiyatro severlerin karşısında olacaklarını söyledi.Ayrıca 12 Mart Cuma günü saat 20.00 de Belediye Kültür Sarayında Anadolu Lisesi ile ortaklaşa düzenleyecekleri İstiklal Marşı'nın kabul edilmesi konulu programa da tiyatro severleri davet eden yönetmen Çevikalp, yoğun ilgi nedeni ile Sularda Susamak adlı oyununda yeniden oynanmasının gündeme geldiğini söyledi.
Yunus Emre etkinlikleri Abdullah Kaderli, Sait Kayıhan ve Kamil Çelikkaya'dan oluşan grubun seslendirdiği ilahiler ile şiirlerin okunmasıyla sona erdi.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com