“Delikanlı hemşehrilerime yakışanı yaptım”

“Delikanlı hemşehrilerime yakışanı yaptım”
AKP'li İdris Bal, partisinden istifa ettiğini Kütahya'da hemşehrilerine Zafer Meydanında yaptığı konuşma ile açıkladı.

Karayolu ile Kütahya'ya gelen Milletvekili Bal, şehir merkezinden 30 kilometre uzaklıktaki Altıntaş Kavşağı'ndan 1500 civarında araç konvoyuyla karşılanarak şehir merkezine geldi.

 

Eski Otogar bölgesinden çoğunluğunu Kütahya'lıların oluşturduğu destekçi grubu ile birlikte Zafer Meydanı'na ulaştı. Burada toplanan kalabalığa hitap eden Bal, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Bal, şöyle konuştu: "Milletvekilinin ve partinin neler yapması gerektiğini çok iyi biliyorum. Delikanlı Kütahyalılara yakışır bir şekilde, delikanlı gibi vekil olmaya çalıştım, doğruları söyledim. Birileri, vekil olduğumuz için kapıdan girerken paltomuzu vestiyere asar gibi aklımızı, vicdanımızı, fikrimizi de kapıda bırakacağımızı, irademizi ipotek altına koyacağımızı zannetmiş. İdris Bal, delikanlı Kütahyalı'nın delikanlı vekilidir. Hiç kimseye boyun eğmedik, bundan sonra da eğmeyeceğiz. 'Dikkat edin çözüm sürecine' dedik. Kötü mü yaptık? 'Mısır'ı kaybetmeyin' dedik, Kötü mü yaptık? Üç gün önce elçimiz kovuldu. Dershanede, 'Dikkat edin, bu bir millet meselesi, bir neslin geleceği, ülkenin geleceği' dedik. Şimdiye kadar beni Meclis'e gönderen vatandaşlarımızı utandıracak bir şey yapmadık. Baktılar ki bu adam küfretmiyor, yalan söylemiyor. 'Ne yapalım?' dediler. Dershane konusunda tahammülleri bitti. Beni tedbirli olarak Disiplin Kuruluna sevk ettiler. Herkesin demokrasi testinden geçtiğini düşünüyorum. Uluslararası programlarımı engellediler, Twitter'da taciz ettiler, gelip kapımızın fotoğrafını çektiler. Sonunda işi iftira atmaya kadar getirdiler, 'köstebek' dediler. Oysa olmadığım bir ortamda nasıl köstebek olabilir, içeridekini dışarıya nasıl sızdırabilirim? Sonunda haberi yapan arkadaş çıktı, 'Yemin ediyorum İdris Bal sızdırmadı' dedi. Bunu bana layık gören partide yer almam. Bundan sonra da her türlü iftiralar gelebileceğini tahmin edebiliyorum. Bu partiden istifa ediyorum" ifadelerini kullandı. (SBK)Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com