“Demirciören çamurdan kurtulacak"

“Demirciören çamurdan kurtulacak"
Kütahya İl Genel Meclisi Balkanı Şükrü Nazlı, merkeze bağlı Demirciören köyünün Kütahya'nın meyve ve sebze ihtiyacını karşılayan bir konumda olduğunu ifade ederek, "Demirciören Kütahyalılar'ın hafta sonu sık sık gelip alış-veriş ettiği köylerimizden bi

Kütahya İl Genel Meclisi Balkanı Şükrü Nazlı, merkeze bağlı Demirciören köyünün Kütahya'nın meyve ve sebze ihtiyacını karşılayan bir konumda olduğunu ifade ederek, 'Demirciören Kütahyalılar'ın hafta sonu sık sık gelip alış-veriş ettiği köylerimizden bir tanesi. Geride bıraktığımız 6 yıllık süreç içerisinde İl Özel İdaresi kaynaklarıyla önemli yatırımlar gerçekleştirdik. Son iki yıl içinde alt yapı yatırımlarına da hız verdik. Önümüzdeki dönemlerde alt yapının bitmesiyle üst yapı olarak gerek kilit taşı gerekse çocuk oyun alanları, gençler için ise spor alanlarıyla köyümüzü en güzel şekilde donatmış olacağız' dedi.
'DEMİRCİÖREN BİZE HEYECAN VERDİ'
Nazlı, Demirciören köyüne yaptıkları ziyaretin kendilerine heyecan verdiğini belirterek, başta köy muhtarı İbrahim Şahan olmak üzere köy halkının yakın ilgisi ve gayretlerine teşekkür etti. Nazlı, 'Burada yaşayan vatandaşlarımızda gördüğümüz heyecan, yatırımların devam etmesi gerektiğini bizlere gösteriyor. Köylülerin de kendi üzerine düşen görevi de yerine getirdiklerini söyleyebilirim ' diye konuştu.

'YATIRIMLAR SÜRECEK'
Nazlı, 6 yıllık sürede köye büyük yatırımlar yaptıklarının altını çizerek, ilerleyen dönemlerde de yatırımların artarak devam edeceğini söyledi. Nazlı, 'Köye yaptığımız yatırımları kısaca özetlersek, bu köyümüze her şeyden önce bu kadar sebze ve meyvenin yetiştiği yerde sulama ihtiyacını karşılamak amacıyla 2004 yılında küçük bir sulama göletini hayata geçirdik. Kapalı sistem olarak sulanması için 2007 yılında yine burada yaşayan vatandaşların katkısıyla malzemeleri İl Özel İdaresi kaynaklarından temin edilmek üzere, işbirliği içinde yine sulanması da sağlanmış oldu. Burada elektrik hatlarında arızalar vardı. 2006 yılında bu hatlar gerekli olan trafoların yapımları sağlanarak, köye düzenli olarak elektrik sağlanmış oldu. Kanalizasyon projesinin 2008 yılında projesi çizildi. 2009 yılında da kanalizasyon alt yapı için gerekli olan 10 kilometrelik uzunluğundaki kanalizasyon hatları için gerekli olan plastik borular temin edildi. Şu anda şebeke kazıları suyun içindeki çalışmalar devam ediyor. Şebeke suyunda içme suyu boruları yenileniyor. Köyümüzde şu an yaklaşık olarak hem kanalizasyon, hem de içme su borularının yenilenmesi için iki yılda toplam 250 bin lira ödenek ayrıldı' şeklinde konuştu.
Başkan Nazlı, köy halkının il merkezine çok yakın olmasına rağmen yatırım noktasında hak ettiklerini alamadığını söyleyerek geçen 6 yıllık süreçte ve bundan sonra yatırımların artarak devam edeceğini anlattı. Nazlı, köydeki organik pazara da değinerek şöyle devam etti: 'Demirciören köyüne çok sayıda Kütahyalı'nın alışverişe geldiğini söylemiştik. Bunlar sağlıksız ortamlarda yolun sağında ve solunda köylülerin üretmiş oldukları ürünleri satın alıyorlardı. Bu yıl güzel bir pazaryeri kazandırdık. 30 bin liraya mal olan pazaryeri tamamlanmış ve hizmet verir hale gelmiştir. Daha önceki yıllarda başlanan düğün salonu yapımında eksiklikler vardı. İller Bankası'ndan bir kaynak aktararak, düğün salonumuzun bir kısmını tamamlayıp bu yıl içinde hizmete açmış olacağız.'

'DEMİRCİÖREN ÇAMURDAN KURTULACAK'
Altyapı çalışmalarının 2010 yılı içerisinde bitirilerek kumlama çalışmalarına başlanacağını kaydeden Nazlı, 'Yıl sonuna kadar köyün içinin kumlanmasını tamamlayarak önümüzdeki yıllarda köyün üst yapısını hazır hale getireceğiz. Önümüzdeki yıldan itibaren kilit taşı döşeme işlerini başlatarak, köylümüzü çamurdan kurtarıp, yaşanabilir bir mekan haline getirmiş olacağız. Bu konuda emeği geçen tüm il genel meclisi üyelerimize, İl Özel İdare birim müdürlerimize teşekkür ediyorum. Demirciören Köyümüze bu yapılan hizmetlerin hayırlı olmasını diliyorum. Demirciören köyü bizim 2010 ve 2011 yılı için örnek bir köyümüz olacaktır' ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com