Demirel'den CHP'ye Tam Destek!

Demirel'den CHP'ye Tam Destek!
Eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Mehmet Haberal'ın siyasi kampanyasını mı yapıyor?

Eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, kendisinin tavsiyesi üzerine CHP'nin Zonguldak'tan milletvekili adayı gösterdiği 'Ergenekon' sanığı Mehmet Haberal'a seçim öncesi desteğini sürdürdü. Demirel'in bir gazeteye verdiği demeç, adeta 'Haberal kampanyası' gibi...

Eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Ergenekon sanığı Mehmet Haberal'la ilgili seçim kampanyasını başlattı. Demirel, Haberal için seçim bölgesi Zonguldak'ta kampanya yürüteceği ve Haberal'ın CHP'den aday gösterilmesinde etkisi olduğu yönündeki Yeni Şafak'ta yayımlanmış iddiaları yalanlayarak, "Kimsenin benden bilgi almasına ihtiyacı yoktur. Kimin seçime gireceği benim işim değildir. Ben kampanya yapsam Çin'den duyulur" demişti.

DÜN DÜNDÜR BUGÜN BUGÜNDÜR

Süleyman Demirel, 13 Nisan'da söylediği sözleri unutarak, kendine has 'dün dündür bugün bugündür' ilkesinden hareketle, Mehmet Haberal için seçim kampanyasını başlattı. Demirel, Vatan Gazetesi'ne verdiği röportajda, Haberal'ın 2 yıldır bilmediği bir suç nedeniyle cezaevinde yattığını ileri sürerek, "Bakın, Zonguldak'ta Kemal Kılıçdaroğlu ne söyledi, 'Bu adamın suçu nedir' dedi. Ne dedi Kılıçdaroğlu, 'Türkiye'nin onurudur, benim onurumdur, bizim onurumuzdur. Zonguldak'ın onurudur' dedi. Ben bunu daha evvel söyledim. Bana sorarsan evet, Mehmet Haberal meselesi Türkiye'nin onurudur. Burada garaz vardır. Bir devlet bir adama karşı böyle bir garaz içinde olamaz" diye konuştu.

Haberal'ın tutukluluğu konusunda Türkiye'nin vicdan azabı çektiğini iddia eden Demirel, Haberal'ın CHP'den adaylığı için, "Bırakın, halk ne diyecek bakalım. Milletvekili olma hadisesi değil, zindandan kurtulma hadisesi de değil, o doğrudan doğruya bir haksızlığa milletin ne diyeceğini anlama meselesi... Yani, eğer milletin sesini istiyorsanız işte buyurun bu da milletin sesi" şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

DİĞER SANIKLARI UNUTMADI

Eski Cumhurbaşkanı Demirel, röportajında diğer Ergenekon sanıklarını da unutmadı. Demirel, "Ve Fatih Hilmioğlu üniversite profesörü, Malatya Üniversitesi Rektörü, kanserden yatıyor adam orada. Hapishanede yatıyor kanserli. Bu insanlara karşı ayıp değil mi? Geçenlerde götürdükleri insanlar. Nedim ve Ahmet... Bunları birer birer saymaya gerek yok" ifadelerini kullandı. Darbe girişimi iddialarını hafife alan Demirel, "Bunun neresi ileri demokrasi? Suç yok, suçlu var orta yerde. 'Yapacak idi', suç olur mu? Suç 'yaptı'dır. "Yapacak idi"yse yaparken basarsın. Yahut yapacağına dair emare olur. Mehmet Haberal çakı taşımaz cebinde yahu" diye konuştu.

CHP BENİM GİBİ AYNI İSYANI DUYUYOR

Haberal'ın CHP'den aday gösterilmesinde etkisi olduğu yönündeki iddiaları yalanlayan Demirel, "Benim isyan halinde olduğumu herkes biliyor. Ama benim tavsiyeme gerek yok. Orası koskoca bir parti. O isyanı duymasalar başlarındaki adam o isyanı dile getiremez. Haksızlık haksızlıktır. Hiç kimse 'bu haksızlıktır' demese dahi ben sonuna kadar savunurum" dedi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com