Demirel'den Çiller'e: Seni camdan atarım!

Demirel'den Çiller'e: Seni camdan atarım!
Bayraktaroğlu, 'Demirel, Çiller'e seni camdan atarım' dedi...

Eski Özel Tim polisi Ayhan Çarkın’ın itiraf ettiği 1993- 1996 cinayetleri döneminin önemli bir bölümünde Başbakan olan Tansu Çiller’in danışmanı Memduh Bayraktaroğlu, önemli bir açıklama yaptı. Bayraktaroğlu PKK’ya destek olan işadamları ve örgütün uyuşturucudan elde ettiği gelirin kaynaklarına yönelik olarak, KGB adı altında özel bir birim kurulmasını öneren Çiller’e dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in “Seni camdan atarım” dediğini açıkladı.

Bayraktaroğlu’nun yaklaşık altı yıl önce yayımlanan “Çiller’li yıllarım” adlı kitaptaki anlatımlara ilişkin tartışmalar sürüyor. Bayraktaroğlu söz konusu kitapta Çiller’in özel bir birim kurma girişiminde bulunduğunu ancak dönemin Cumhurbaşkanı Demirel’in buna izin vermediğini anılarında anlatıyor. Demirel’in karşı çıkmasına rağmen bu özel birimin Çiller tarafından fiilen kurulduğunu kitabında anlatan Bayraktaroğlu, “Behçet Cantürk’ün bu özel birimin içinden seçilen sözcü tarafından uyarıldıktan sonra öldürüldüğünü de vurguluyor.”

Kitapta dile getirdiği süreç nedeniyle geçen hafta a haber’de Selin Ongun’un sorularını yanıtlarken, “Sivri sinek öldürür gibi adam öldürülüyordu. Bildiklerimi savcılara anlatmaya hazırım” diyen Bayraktaroğlu, son olarak (27 Eylül 2011) CNNTürk’te Cüneyt Özdemir’in sorularını yanıtladı.

Genel Müdürlüğünü yaptıktan sonra İstanbul Bankası’nın battığı bilinen Özer Uçuran Çiller’in “Hak ederek çok para kazandığını” öne süren Bayraktaroğlu, kısa adı KGB olan Kamu Güvenliği Başkanlığı girişimi konusunda Çiller’in Çankaya’da karşılaştığı tavrı şöyle açıkladı:

“Cumhurbaşkanı Demirel Tansu Çiller’e ‘Sen devlet içinde devlet mi kuruyorsun’ diyerek ‘Seni camdan atarım’ diyor. Bu bir dedikodu değil.

Ama bu arada teşkilat kurulmuş, çalışanları resmi olarak maaş alıp memur olacakken, gayriresmi memur olmuşlar. Anlaşılan bu birim çalışmış. Gerisini Ayhan (Çarkın) anlatacak herhalde…”

Program sırasında CNN Türk'e telefonla bağlananan Çiller kabinesinin Devlet bakanlarından Ufuk Söylemez, Bayraktaroğlu'nun 'yalan söylediğini, tetikçilik yaptığını, evrakta sahtekârlık suçlamasından 1 yıl sekiz ay ceza aldığını, parasız kaldığı için Çiller'in kendisini fasulyeden danışman yaptığını' öne sürdü. Bayraktaroğlu da bu sırada, 'yalancısın Ufuk' diye bağırdı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com