Demirel'den darbe komisyonu açıklaması

Demirel'den darbe komisyonu açıklaması
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, darbeler hakkında bilgisini almak üzere Güniz Sokak’taki evine gelen TBMM Darbeleri Araştırma ve İnceleme Komisyonu üyelerini kabul etti.

TBMM Darbeleri Araştırma ve İnceleme Komisyonu, bilgisine başvurmak üzere 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Güniz Sokak’taki evine geldi.

Komisyon Başkanı AKP Milletvekili Nimet Baş başkanlığındaki heyet, beyaz bir minibüsle Süleyman Demirel’in Güniz Sokak’taki konutuna ulaştı.

Demirel kabulde, Komisyon’un incelediği konunun, “Türkiye’nin 50 yılına damgasını vurmuş çok önemli bir konu” olduğunu belirtti ve “Benim de bilgimi almak istediler. Nezaketle kabul ettim” diye konuştu. Komisyon üyeleriyle görüşmesini ve kendine yöneltilecek soruların yanıtlanmasını 3 saat içinde toplamayı düşündüğünü belirten Demirel, “Ama bu sürenin önü açık. Çok zor konu, Allah kolaylık versin” dedi

Komisyon, daha önce yaptığı açıklamada, 9. Cumhurbaşkanı Demirel’in 1960 darbesi, 1971 muhtırası, 1980 darbesi ve 28 Şubat muhtırasına tanıklık ettiğini hatırlatmış, görüşmenin “ifade alma değil, tanıklığa müracaat etme” olduğunu vurgulamıştı. Görüşmeye, Komisyon’a bağlı olarak daha önceden oluşturulan 3 ayrı alt komisyonu temsil eden üyeler katılıyor. Demirel’e TBMM Darbeleri Araştırma ve İnceleme Komisyonu’nda belirlenen 20’ye yakın soru yöneltilecek. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com