Demirer, Kılıç'a görevi devretti

Demirer, Kılıç'a görevi devretti
Oğuz Kağan Köksal'ın milletvekili adayı olması nedeniyle boşalan Emniyet Genel Müdürlüğüne vekalet eden Mustafa Bahrettin Demirer görevi Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar'a devretti.

Oğuz Kağan Köksal'ın milletvekili adayı olması nedeniyle boşalan Emniyet Genel Müdürlüğüne vekalet eden Mustafa Bahrettin Demirer görevi Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar'a devretti.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde düzenlenen törene İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel, İçişleri Müsteşarı Osman Güneş, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Jandarma Genel Komutanlığı Kurmay Başkanı Korgeneral Fikret Demirtaş, Kırıkkale milletvekili Oğuz Kağan Köksal, Mardin Milletvekili Muammer Güler ile Emniyet Genel Müdür Yardımcıları, daire başkanları katıldı.
Emniyet Genel Müdürlüğü'ne atan Mehmet Kılıçlar, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne gelişinde Emniyet Genel Müdür vekili Mustafa Bahrettin Demirer tarafından karşılandı. Kılıçlar, tören kıtasını denetledi. Karşılama törenin ardından bir konuşma yapan Emniyet Genel Müdür vekili Demirer, 'Kılıçlar'a görevi devrederken eminim ki genç, dinamik yetkin bir yöneticinin de yeni İçişleri Bakanımız İdris Naim Şahin ve Müsteşarımız Osman Güneş'in önderlik ve rehberliğinde bu şerefli teşkilat mazisindeki gibi başarıdan başarıya koşacak, halk indinde en itibarlı, en çok takdir edilen kurum olma sıfatını daha da pekiştirecektir' dedi.
Cumhuriyet tarihinin en önemli seçim sürecinde genel müdür vekilliği sıfatıyla görev verildiğine görevi başarı ile sonuçlandıracağından asla şüphe duymadığını söyleyen Demirer, sebebinin teşkilat mensuplarının görev ve hizmet aşkına yakinen şahit olması olduğunu ifade etti.
Kısa sürede olsa önemli teşkilatın içinde bulunmayı onlarla omuz omuza olmayı en büyük bahtiyarlık Allah'ın bir lütfü olarak gördüğünü söyleyen Demirer, 'Bu şeref bana ömür boyu yeter diyorum. Cesur, fedakar yiğit polislerimiz, vali olarak katıldığım her törende göğsümde gururla taşıdım istiklal madalyası benim en büyük mirasımdır. İstiklal gazisi rahmetli dedem ismini taşıdım Bahrettin Demirer'e ait bu madalyayı bu törende de omzumda taşıyorum çünkü kısa sürede olsa aranızda omuz omuza bulunmayı bir gazinin torunu olmak kadar gurur ve onur meselesi sayıyorum' dedi.
Emniyet Genel Müdürü Kılıçlar ise sosyal yaşamın en temel unsurlarından biri olan , huzur ve güvenin tesisinin temeli bir teşkilatın bünyesinde görev almanın derin bir onurunu yaşadığını belirterek 'Mülki idare amiri olarak görev yaptığım tüm alanlarda zaten birlikte çalıştığım , özverisiyle ve azmine ortak ve tanık olduğum bu çok önemli teşkilatın başında bulunmak ayrı bir gurur vesilesidir. Zira; bizi biz yapan Anadolu mertliğinin bir nişanesi olan vakur duruşun ve şefkatin temsilcisi olmanın, her ferdiyle aslında emin olmanın, güvenilenin, devlet olma onur ve liyakatini yaşatmanın müşahhas birer örneği olan arkadaşlarımızla, vatanımıza hizmet etmenin, benden öncekiler gibi aynı önem ve gururla sürdürüleceği hususu kuşkusuzdur' dedi.
Polis olarak kendilerine düşen görevin günümüz bilgi birikimi ve teknolojisini kullanarak dünya standartlarında, diğer ülkelere de örnek olacak bir güvenlik hizmeti geliştirip sunmak olduğunu söyleyen Kılıçlar, köklü bir geçmişe sahip olan polis teşkilatının kurulduğunu günden bugüne vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlama noktasında çok büyük bir görev üstlendiğini belirterek 'Bu görevi de oldukça başarılı bir şekilde yerine getirmektedir' dedi.
Son yıllarda polisin daha nitelikli personele sahip olmasın önleyici polislik yaklaşımını benimsemesinin ve operasyonel gücünü artırmasına bağlı olarak toplumda güven tesis edildiğini ve bu durumun vatandaşın memnuniyetini yansıdığını belirten Kılıçlar, 'İnsanımızın özünde var olan ve bütün dünyanın takdirini kazanmış olan, medeniyetler kuran bilge duruşun ve çalışkanlığın tezahürü olan teşkilatımız bu yapısıyla, ülkemizin en güvenilir kurumları arasında yer almaktadır' diye konuştu.
Polis teşkilatının önümüzdeki süreçte de başarı grafiğini artırarak devam ettireceğine ve teşkilat mensuplarının birlikte her türlü zorluğun üstesinden geleceğine inancının tam olduğunu ifade eden Kılıçlar, şöyle devam etti:'Polisimizin her zaman olduğu gibi suç ve suçlularla mücadelede demokrasi, insan hakları ve hukuk devleti ilkelerinden taviz vermeyeceğinden herkes emin olmalıdır:'
Teşkilat mensuplarının moral ve motivasyonlarını artıracak her türlü iyileştirmenin yapılmasına yönelik çalışmalar ağırlık vereceklerini açıklayan Kılıçlar, 'Ülkemizde huzurun ve güvenliğin tam olarak hakim kılınması, hukuk devleti ilkelerinin yerleşmesi ve çocuklarımızın geleceğe umutla bakması bizim en büyük hedefimizdir. Huzur ve asayişin yüzyıllarca egemen olduğu kendi gök kubbemizde sevgi bağlarıyla kuşatıldığı eşsiz ülkemizin, bundan sonra da büyük bir kararlılık ve çalışkanlıkla, aynı şevk ve heyecanla, Atatürk ilke ve İnkılapları doğrultusunda bir bütün olmaya devam edeceği sözü bizim için değişmez bir ilkedir' dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Demirer ve Kılıçlar birbirlerine çiçek ve plaket verdi.
Törende onur kıtası amiri ile basın mensupları arasında tartışma yaşandı. Yaşanan tartışma nedeniyle basın mensupları töreni terk etti. Emniyet Genel Müdür vekili Demirer, Emniyet Genel Müdürü Kılıçlar ve İçişleri Bakanı Şahin'in ricalarına rağmen bir grup gazeteci töreni izlemeyerek kendilerine yönelik tutumu protesto etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com