Demirören, Adalı'nın görevini aldı

Demirören, Adalı'nın görevini aldı
Futbol komitesinin yeni Başkanı Yıldırım Demiören oldu...

Beşiktaş kulübünde yeni seçime kadar futbol komitesi başkanlığına bir atama yapılmayacağı, Siyah-Beyazlı yönetimde transferlerin artık başkan Yıldırım Demirören ve futbol komitesi üyeleri tarafından gerçekleştirileceği belirtildi.

31 Ocak 2010'da yapılan olağan seçimli genel kurul sonrası Beşiktaş Kulübü'nde başkan Yıldırım Demirören'in oluşturduğu yönetim kurulunda yer alan Serdal Adalı, asbaşkan ve futbol komitesi başkanlığı görevine getirilmişti. 3 Temmuz'da başlayan furbolda şike soruşturması kapsamında 14 Temmuz'da tutuklu yargılanmak üzere cezaevine sevk edilen ve o dönemde de Siyah Beyazlı kulübün futbol komitesi başkanı olan Serdal Adalı, 152 günlük tutukluluk süresinin ardından 12 Aralık'ta tahliye edilmişti.

Adalı, tahliyesinin ardından Beşiktaş yönetimindeki görevine devam edip etmeyeceği yönündeki belirsizliği 24 Aralık'ta yapılan divan kurulunda ortadan kaldırmış ve istifasını açıklamıştı. Adalı, görevde kaldığı sürede Guti, Quaresma, Almeida ve Fernandes gibi yıldız oyuncuların transferinde önemli rol oynamıştı. Futbol komitesi başkanlığı döneminde Egemen, Ersan ve Mustafa Pektamak gibi yerli oyuncular da Siyah Beyazlı takımın kadrosuna katılmıştı.

BEŞİKTAŞ'TA SERDAL ADALI'DAN BOŞALAN FUTBOL KOMİTESİ BAŞKANLIĞINA YENİ BİR İSİM GETİRİLMEYECEK

Serdal Adalı'nın istifasının ardından Siyah Beyazlı kulüpte futbol komitesi başkanının kim olacağı belirlenmedi. Geçtiğimiz günlerde borsaya yapılan açıklamada Serdal Adalı'nın Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'deki görevinin yönetim kurulu üyelerinden Mehmet Soysal'a devir edileceği belirtilmiş, ancak futbol komitesi başkanlığı ile ilgili bir bilgi verilmemişti.

Edinilen bilgiye göre Beşiktaş kulübünde yeni seçime kadar futbol komitesi başkanlığına bir atama yapılmayacak. Siyah Beyazlı yönetimde transferlerin artık başkan Yıldırım Demirören ve futbol komitesi üyeleri tarafından gerçekleştirileceği dile getirildi.

Beşiktaş'ta bir anlamda başkan Demirören'e bağlanan futbol komitesinde üye olarak Cengiz Zülfikaroğlu, Doğan Küçükemre, Mete Düren, Emin Önal ve Alaattin Aykaç görevli olarak bulunuyorlar.(ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com