Demirören: "Borçların geri ödenmesi..."

Demirören: "Borçların geri ödenmesi..."
Yıldırım Demirören, Beşiktaş Kulübü'nden 90 milyon TL tutarındaki alacaklarıyla ilgili konuştu.

TFF başkan adayı Demirören, başkanı olduğu Beşiktaş Kulübü'nden 90 milyon TL tutarındaki alacağı için, "Polemiğe gerek yok, biz Beşiktaş ailesi olarak bu konuyu içimizde hallederiz" dedi.

"BİZ AİLE İÇİNDE BU İŞİ ÇÖZERİZ"

Sabah gazesinde yer alan habere göre ; Beşiktaş'ta gözler, Futbol Federasyonu Başkanlığı'na aday olan ve 27 Şubat'ta seçilmesine kesin gözüyle bakılan kulüp başkanı Yıldırım Demirören'in 90 milyon TL'yi bulan kişisel alacağına çevrildi.

TFF seçimlerine yoğunlaştığını ve bu konuda fazla konuşmak istemediğini belirten Yıldırım Demirören yaptığı açıklamada, "Futbol Federasyonu Başkanlığına aday olarak yeni bir yola girdik. Bu sürecin hayırlısıyla tamamlanmasını bekliyorum. Bütün dikkatimi pazartesi günü yapılacak TFF kongresine verdim. Kulübe olan alacaklarım konusunda polemiğe gerek yok. Biz Beşiktaş ailesiyiz. Bu işi en uygun şekilde aile içinde çözeriz. Borçların geri ödenmesi konusunda seçilecek yeni başkan ve yönetim kuruluna gerekli kolaylığı gösteririz. Bugüne kadar bu alacaklarımın lafını etmediysem bundan sonra da etmem. Gelen yönetimi ve arkadaşları sıkıntıya sokacak, zorlayacak bir tutum içinde olacağımızı hiç kimse düşünmesin" dedi. Demirören'in ilk aşamada TFF Genel Kurulu'nu başarıyla atlatmayı istediği sonrasında Beşiktaş Kulübü ile olan mali durumunu yeni yönetimle masaya yatıracağı ifade edildi.

"İBRA ETMEMEK ÇÖZÜM MÜ?"

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, pazar günü yapılacak mali kongreye katılımı ve süreci sorduğumuzda ise, "Mali kongreye katılacağım ve kongre üyelerimizle gelişmeleri paylaşacağım. Uzun konuşmayı düşünmüyorum. 5 dakikalık bir durum değerlendirmesi ve bir teşekkür konuşması yapacağım" dedi. İbra konusunda konuşmak istemediğini söyleyen Yıldırım Demirören, "Her zaman söyledim, şimdi de tekrarlayayım: İbra etmemek çözüm değil. Her zaman; 'Varsa sorunlar sıkıntılar, gelin konuşalım' dedik. Şimdi de aynı şeyi söylüyorum. Bu süreçte de herkesten aynı anlayışı bekliyorum" ifadelerini kullandı. (EME)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com