Demirören Medya Grup Başkanı Akif Beki oldu iddiası!

Demirören Medya Grup Başkanı Akif Beki oldu iddiası!
Demirören Medya Grup Başkanlığına, yani Vatan ve Milliyet gazetelerinin yeni patronu olama görevine Akif Beki'nin getirildiği iddia edildi. İddiayı gündeme getiren Rasim Ozan Kütahyalı oldu

Radikal Gazetesi yazarı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın eski basın danışmanı ve Kanal 24 Genel Yayın Yönetmeni Akif Beki, Vatan ve Milliyet gazetelerinin en yetkili ismi olduğu iddia edildi. İddiayı duyuran isim Sabah gazetesi yazarı ve Beyaz TV'de futbol programı yorumculuğu yapan gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı oldu.

Demirören Grubu'nun satın aldığı iki gazete için oluşturulan medya grup başkanlığı görevine Akif Beki atandığı iddia edildi. Akif Beki'nin Vatan ve Milliyet'in başına getirildiği iddiası sosyal medya paylaşım sitesi Twitter'da büyük yankı uyandırırken, televizyon ekranlarında haberi ilk kez Rasim Ozan Kütahyal'ı duyurdu.

Beyaz Tv ekranlarında yorumcu olarak bulunduğu 'Derin Futbol' programında Akif Beki'nin Vatan ve Milliyet gazetelerinin başına getirildiğini duyuran Rasim Ozan Kütahyalı, Akif Beki'ye yeni görevinde başarılar diledi.

HABER KESİN DEĞİL!

Programın ilerleyen saatlerinde daha sonra aldığı bir haberi duyuran Rasim Ozan Kütahyalı haberin şu an itibariyle kesin olmadığını ifade ederek 'Haber kesin değil' dedi.

Gazeteciler.com'un haberine göreyse; prensipte her şey tamam ama henüz son aşamaya henüz gelinmedi. Taraflar haberi yalanlamıyorlar ama, doğrudur demekten de kaçınıyorlar. "Henüz bitmiş bir şey yok" diyorlar.

TEKLİF DEMİRÖREN GRUBU'NDAN GELDİ

Yine Gazeteciler.com'un haberine göre; "Medya Grup Başkanlığı teklifi Demirören grubu tarafından Akif Beki'ye iletildi. Gazetelerin dışında bir de TV projesi var grubun. Akif Beki ile konuşuldu,şartlar iletildi ve taraflar prensip olarak anlaştı. Ancak Beki tam da bu görüşmenin ardından yurtdışına çıktı.

Akif Beki hala 24'ün genel yayın yönetmeni ve Radikal yazarı.. Dolayısıyla hiçbir şey bitmiş değil ama alınan mesafe önemli. Demirören Grubu bugün, yarın bir kez daha Akif Beki'nin kapısını çalacak ve Milliyet ile Vatan'ın tepesinde görmek istediği genç yöneticinin önüne sözleşme koyacak."

PEKİ BEKİ'YE NASIL BİR YÖNETİCİLİK ÖNERİLDİ?

Medyaya yansıdığı gibi CEO olacak Akif Beki.. Milliyet'in Genel Yayın Yönetmeni olacağı gibi, Vatan'a da direkt müdahil olabilecek. Bu anlaşmanın haftasonuna kadar resmiyete dökülmesi bekleniyor. Bu arada, Milliyet'te geçmiş dönemdeki gibi kimi yazarların kazan kaldırıp kaldırmayacağı da merak ediliyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com