Demirören ve Terim, medyanın spor müdürleriyle buluştu

Demirören ve Terim, medyanın spor müdürleriyle buluştu
TFF Başkanı Demirören ile Türkiye Futbol Direktörü Terim, Riva'daki Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde spor müdürleriyle bir araya geldi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ile Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Riva'daki Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde medya kuruluşlarının spor müdürleriyle bir araya geldi.

Demirören ve Terim'in gazetecilerle gerçekleştirdiği toplantıya TFF 1. Başkan Vekili Ufuk Özerten, 2. Başkan Vekili Servet Yardımcı, yöneticiler Cengiz Zülfikaroğlu ile Ergün Tekin de katıldı. Toplantıda yer alan isimler, inşaatında 311. günü geride bırakan ve yaz aylarında açılması planlanan tesisleri gezdi. Demirören, yöneticiler ve Terim, incelemenin ardından toplantıya katılanlarla birlikte yemek yedi.

Yıldırım Demirören, toplantının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, tesislerin yapımında emeği geçenherkese teşekkür etmek gerektiğini belirterek, "Avrupa'nın altıncı büyük spor ekonomisi olan Türkiye'nin böyle tesislere ihtiyacı vardı. Allah kısmet ederse temmuz ayında bitecek ve Türk sporuna kazandırılacak" dedi.

Türk futbolundaki yeniliklerden birinin de Fatih Terim'in tekrar A Milli Takım'ın başına geçmesi olduğunu vurgulayan Demirören, "Türk futbolunun yeniliklerinden biri de Fatih hocanın tekrar aramıza katılıp yeni milli takımımızı, yeni Türk futbolunun önemli taşlarını yaratmasıdır. Bu tesis ve hocamızla beraber Türk Milli Takımı'nın ve futbolunun çok farklı yerlere geleceğine inanıyorum" diye konuştu.

Başkan Demirören, basın kuruluşlarının spor müdürleriyle yaptıkları toplantıda Türk futbolunda ve milli takımda yapmaya düşündükleri projeleri paylaştıklarını ifade ederek, "Onların da görüşlerini alarak 2023 hedefini koyduğumuz Türkiye'de, milli takımımızın yolunu çizmek için bir araya geldik" ifadesini kullandı.

Yıldırım Demirören, şike davasında Yargıtay'ın aldığı onama kararı tercümelerinin UEFA tarafından istenmesinin ardından federasyonun şike konusunda verdiği kararda bir değişiklik olup olmayacağı sorusunu, "Bu karar alındığından beri aynı şeyi söylüyoruz. Bu, kurullarımızın aldığı kararlardır. UEFA'dan bir yazı gelirse içeriğine göre federasyon yönetim kurulumuz gerekli değerlendirmeyi yapacaktır" şeklinde yanıtladı.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ise tesisi ilk gezenlerden biri olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

"Şenes Erzik'e ve arkadaşlarına çok teşekkür ediyoruz. Tesisi yapmak sayın başkanımız ve yönetim kuruluna nasip oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Milli takım olarak böyle bir tesise gerçekten ihtiyacımız vardı. Dünyada neredeyse kendi spor merkezi olmayan yok gibiydi. Çok görkemli ve güzel oluyor. İşin teknik kısmında bize çok faydası olacak. Bütün birimlerimiz burada olacağı için idari kısımda da faydası olacak. Ayrıca ekonomik olarak da federasyonumuzun çok önemli bir tasarrufu olacak. Biz de burada Allah nasip ederse, gönüllerin ve gönüllülerin milli takımını ortaya koyacağız."

Muhabir: Ercan Çakar
Yayınlayan: Çetin Arslancan

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com