Demirören'le ilgili şok iddia!

Demirören'le ilgili şok iddia!
TFF'nin yeni başkanı Yıldırım Demirören ile ilgili bir iddia ortaya atıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı Yıldırım Demirören'in siyah-beyazlı kulübün olağanüstü genel kurulunda yaptığı açıklamalar halen konuşulmaya devam ediyor.

Siyah-beyazlı kulüpten 103 milyon TL alacağı olan Demirören'in bu alacağını 'hibe etmesi' uzun bir süre gündemde kalırken; konu hakkında hemen her gün farklı iddialar gelmeye devam ediyor.

Günün iddialı haberlerinden birine de Habertürk Gazetesi'nden Meriç Müldür imza attı. Müldür, Demirören'in Beşiktaş'a hibe ettiği 103 milyon TL'lik alacağına karşılık siyah-beyazlı kulüpten senet aldığını öne sürdü.

Habertürk gazetesinde yer alan haber şöyle :

"Beşiktaş çok kritik bir süreç içerisinde... Başkan Yıldırım Demirören'in TFF başkanlığına adaylığı ile başlayan, mali kongre ile devam eden ve alınan seçim kararı... Bu süreçte Yıldırım Demirören'in TFF başkanlığına adaylığı kadar en çok konuşulan konulardan biri de başkanın kulüpten alacağı olan 103 milyon TL'yi şartlı olarak hibe etmesiydi.

Bu davranış kimi kesimler tarafından takdir gördü kimi kesim tarafından ise ağır eleştiri alıp “Beşiktaş'ın sadakaya ihtiyacı yok" şeklinde yorumlandı. Mali kongre haftasında ise çok ilginç gelişmelerin yaşandığı daha yeni gün yüzüne çıktı. Yıldırım Demirören'in, 26 Şubat Pazar günü yapılan mali genel kuruldan üç gün önce 103 milyon TL'lik alacağına karşılık kulüpten senet aldığı ortaya çıktı. Senetlere, imza yetkisi bulunan iki yöneticinin imza attığı öğrenildi.

'GETİRDİLER İMZAYI ATTIM'

Senet olayı önceki gün diğer yöneticiler tarafından da duyuldu. Bazı isimler olaya tepki gösterdi. İmzayı atan yöneticilerden biri arkadaşlarından gelen tepki üzerine, “Ne yapayım? Getirdiler imzayı attım" dedi. Demirören parayı şartlı olarak hibe etti etmesine ama böylesine yüksek bir meblağı yeni seçilecek başkanın da vermesi imkansız. Bu durumda Demirören'in sözü de geçerliliğini yitirmiş olacak. Şu aşamada Demirören yönetimden aldığı senedin üzerine istediği tarihi koyabilir. Yeni yönetimden parasının ödenmesi talebinde de bulunabilir. Uzlaşma sağlanamadığı taktirde de senet üzerindeki tarihten itibaren yasal faiz işleyecek. Sonuç olarak, mali kongredeki konuşması kayıtlara geçse de Demirören şartlı hibesini, olası durumları da düşünerek GARANTİ altına almış oldu.

BU İLK DEĞİL

Yıldırım Demirören'in senet olayı ilk değil... Başkan 2007'de A.Gücü ile oynanan kupa maçının devre arasında kulübe verdiği 25 milyon dolarlık borç için karar defterini İnönü'ye getirtmiş ve yöneticilere “25 milyon dolar borca karşılık Demirören'e senet verilmesi" kararını imzalatmıştı. Başkanın bu tavrı “Kulüpteki geleceğini garanti görmediği için parasını sağlama alıyor" diye yorumlanmıştı."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com