Demirtaş İle Bahçeli Tokalaştı!

Demirtaş İle Bahçeli Tokalaştı!
TÜSİAD'ın kokteyli bitti ama yankıları sürüyor. Bahçeli ve Demirtaş'ın tokalaşması konuşuluyor...


TÜSİAD'ın kokteyli bitti ama yankıları sürüyor. Bahçeli ve Demirtaş'ın tokalaşması konuşuluyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BDP lideri Selahattin Demirtaş'la tokalaşması için, "Türkiye'nin bugünlerde bu tür tokalaşmalara çok ihtiyacı var" yorumunu yaptı.

Bahçeli, TÜSİAD'ın önceki akşam verdiği kokteyle, MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, Genel Başkan Yardımcı Deniz Bölükbaşı, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural gibi kurmay ekibiyle birlikte ilk kez katıldı.

Salona girişte bazı konuklarla sohbet eden Bahçeli, daha sonra salonda tur attı. Bahçeli, salonda gezdiği sırada BDP Genel Başkanı Demirtaş ve milletvekilleri Sırrı Sakık, Hasip Kaplan ve Pervin Buldan'ın olduğu grubu gördü. Yanlarına giden Bahçeli, Demirtaş ile BDP'li milletvekillerine selam vererek tokalaştı.

TESADÜF MÜYDÜ?

Daha sonra TBMM'ye gelen Bahçeli, Milliyet'in, "Demirtaş'la tokalaşmanız tesadüf müydü, yoksa planlanmış mıydı?" sorusuna, şu yanıtı verdi: "Hayır planlı değildi. Kokteyl salonuna girdiğimizde tesadüfen karşımızdalardı. Meclis'te yanyana çalışıyoruz. Görmemezlikten gelmek olmazdı. Nezaket gereğiydi. Ancak Türkiye'nin bugünlerde bu tür tokalaşmalara çok ihtiyacı var."

'PKK'NIN SİLAHSIZ KANADI' DEMİŞTİ

Bahçeli, 2007 seçimlerinden sonra TBMM Genel Kurulu'nun açılışında, dönemin DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'le de tokalaşmıştı. Bahçeli, daha sonra DTP ve ardından kurulan BDP'ye karşı, izledikleri politika nedeniyle mesafeli davranmış, hatta "PKK'nın silahsız kanadı, TBMM çatısı altındaki uzantıları" nitelendirmelerinde bulunmuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com