Demirtaş: Valilik gereksiz ve zararlı bir kurum!

Demirtaş: Valilik gereksiz ve zararlı bir kurum!
Dün BDP’li heyetin Sinop ziyareti sırasında çıkan olaylarla ilgili bir açıklama yapan Sinop Valiliği’ne BDP Eşbaşkanı Demirtaş’tan sert yanıt geldi.

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş kişisel Twitter hesabından Sinop’ta yaşananlarla ilgili açıklama yapan Sinop Valiliği’ne şunları yazdı:
 
“VALİLİK LİNÇLERE ÇANAK TUTTU”
 
Selahattin Demirtaş ‏@bdpdemirtas: Linçlere çanak tutan Sinop Valiliği bir açıklama yapmış-Daha önce de söylemiştim;valilik gereksiz ve zararlı bir kurumdur, kaldırılmalıdır.
 
İŞTE VALİLİĞİN AÇIKLAMASI
 
Sinop Valiliği, kentte BDP milletvekillerinin gelmesi üzerine çıkan olaylarda 14 kişi hakkında yasal işlem başlatıldığını açıkladı.
 
Sinop Valiliği’nin açıklamasında 19 Şubat’ta bazı BDP milletvekillerinin kente ziyaretleri sırasında ’Ani gelişen’ protesto eylemlerine yaklaşık 800 kişinin katıldığı belirtilerek şöyle denildi:
 
"Eylemler sırasında yaralanan 16 kişinin tedavileri ayakta yapılarak taburcu edilmiştir. Eylemler sonrasında 14 kişi hakkında yasal işlem başlatılmıştır. Süreçte güvenlik güçleri telafisi imkansız olayların olmaması için özen içerisinde görevlerini icra etmeye dikkat etmişlerdir. Bu saat itibariyle İlimizde herhangi bir olumsuzluk olmayıp hayat normale dönmüştür. Kamuoyuna duyurulur." (CTE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com