Demirtaş'ın Öcalan talebi!

Demirtaş'ın Öcalan talebi!
BDP lideri Selahattin Demirtaş, PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan için hükümete seslendi...

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, parti çalışmaları kapsamında Şırnak’ın Silopi ilçesinde yaptığı açıklamada terör örgütü PKK'nın lideri Abdullah Öcalan'la ilgili taleplerde bulundu.

Selahattin Demirtaş, “AKP hükümetinin Şırnak ve ilçelerine özel bir yaklaşımı var. Daha önce seçimden birkaç ay önce İçişleri Bakanı Beşir Atalay, bu bölgeye ziyaret yaptıktan sonra ‘bizim Hakkari ve Şırnak ile ilgili özel planlamalarımız var. Zamanla bunları hayata geçireceğiz’ demişti. Bu özel politikalarının programlarının ne olduğunu biz aşağı yukarı tahmin ediyorduk. Ama bugün geldiğimiz noktada çok daha iyi anlaşılmıştır" dedi.

"HALKIN EVLATLARINI, CENAZELERİNİ..."

Özellikle Şırnak’tan neredeyse seçilmiş hiç bir temsilcinin bırakılmadığını söyleyen Demirtaş sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı: "Tamamına yönelik bir tutuklama operasyonu seçilmiş arkadaşlara yönelik siyasi bir soykırım ama aynı zamanda kesintisiz bir şekilde askeri operasyonlar kar kış demeden sürekli olarak bir teyakkuz halinde burada halkın evlatlarını, cenazelerini halka teslim ederek bir politika ortaya koydular."

"ÖCALAN TECRİTİ BİTMELİ"

BDP Genel Başkanı Demirtaş, “Sayın Öcalan’a dönük aylardır sürdürülen hukuksuz tecriti asla kabul etmediğimizi her fırsatta ifade ettik. Sizler de nasıl bir iradeyle tecrite karşı durduğunuzu bugüne kadar tepkileriniz ile ortaya koydunuz. Buradan bir kez daha altını çizerek belirtmek istiyorum. Daha düne kadar heyetlerinizi göndererek görüşme yaptınız. Protokolleri imza aşamasına getirdiniz. Daha düne kadar Kürt sorununun ve barış meselesinin çözümünde muhatap aldığınız kişiye karşı bugün böylesine bir saygısızlığı biz kabul etmiyoruz. AKP hükümetinden bu konuda açıklama bekliyoruz. Düne kadar görüştüğünüz ciddiye aldığınız bir siyasi muhatapla bugün tekrar görüşmemenizin nedeni nedir? Hükümet bunu açıklamak zorundadır ve bu tecriti hem derhal bitirmek, sağlığı özgürlüğü ile ilgili tedbirleri almak hükümetin görevidir, sorumluluğudur.” şeklinde konuştu.

(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com