Demirtaş'ın toplantısının ardından polise saldırdılar

Demirtaş'ın toplantısının ardından polise saldırdılar
PKK yandaşları polise saldırırken BDP parti otobüsü polisin üzerini sürüldü.

Bölücü başı Abdullah Öcalan'a tecrit uyguladığını ileri sürerek cezaevlerinde açlık grevi ve ölüm orucu başlatan PKK ve KCK terör örgütü üyelerine destek veren BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Adana'daki halk buluşmasının ardından  Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Dağlıoğlu Mahallesi'nde polisle BDP'li yandaşlar  arasında olaylar meydana geldi. İddiaya göre Barış ve Demokrasi Partisi Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bölücü başı Abdullah Öcalan'a tecrit uygulandığını ileri sürerek cezaevlerinde açlık grevi ve ölüm orucu başlatan PKK ve KCK terör örgütü üyelerine destek vermek amacıyla Adana'da Karasu Kavşağı'nda halk toplantısı düzenledi.

Toplantı yaklaşık 1 saat sürerken toplantının ardından özellikle çocukların ön saflarda bulunduğu kalabalık bir grup yürüyüş yapmak istedi. Bu arada BDP parti otobüsü de bu kalabalık grupla birlikte gitmek istedi. Ancak bu duruma polis izinleri olmadığı gerekçesiyle müsaade etmedi. Bunun üzerine içerisinde BDP milletvekillerinin de bulunduğu parti otobüsü polisin üzerine sürüldü. Bunun üzerine korsan gösteri yapmak üzere toplanan çocukları kışkırtarak polisin üzerine gönderdi. Ardından çocuklar polise taş, molotof kokteyli, havai fişek ve el yapımı bombalarla saldırmaya başladı. Polis buna karşı tazyikli su ve gaz bombası ile göstericilere püskürtmeye çalıştı. Bu arada BDP'nin parti otobüsü de göstericilerin arasında kaldı. Bir süre sonra otobüs geri dönerek vatandaşı kışkırtmaktan vazgeçti. Daha sonra çocuklar polise saldırmaya devam edip bir taraftan da Öcalan posterleri açıp yasadışı sloganlar atmaya devam etti. Bir süre polis ile çocuklar arasında süren çatışma polisin gaz ve tazyikli su ile karşılık vermesi sonrası çocukların ara sokaklara kaçmasıyla son buldu.

 BDP'nin açlık grevi ve ölüm orucuna destek vermek için halk toplantılarına destek vermeye halkı zorladığı, basın açıklaması adı altında özellikle çocukları kulladığı ileri sürüldü.(VİE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com