Demirtaş'tan İlginç Sözler!

Demirtaş'tan İlginç Sözler!
BDP'nin Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Erdoğan'ın, BDP'lilerin sivil itaatsizlik eylemini camiye taşımalarına tepki göstermesine cevap verdi.

Başbakan Erdoğan'ın, BDP'lilerin sivil itaatsizlik eylemini camiye taşımalarına tepki göstermesine cevap veren BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ''Halkımız, Diyanet'in gönderdiği Türkçü, Fethullahçı, devletçi bütün imamları reddederek, kendi imamları arkasında saf tutmalıdır'' dedi.

Demirtaş şöyle konuştu:

"İslamiyet'i bugüne kadar koçbaşı olarak kullanan bir partinin halkımızın kendi inisiyatifi ile meydanlarda kıldığı Cuma namazına hakaret edecek kadar pervasızlaşabiliyor. Camilerde Kürtçe hutbe okutmak neden yasaktır, bunu açıklamıyor. Diyanet eliyle ırkçılığı ve Türkçülüğü, devletçiliği yaymaya çalıştıklarının üstünü örtmek için halkın meydandaki kendi dili ile verdiği Cuma hutbelerini küçümseyerek, hakaretvari yaklaşıyor. Buna karşı halkımız şunu yapmalıdır: Diyanetin gönderdiği Türkçü, Fethullahçı, devletçi bütün imamları reddederek, kendi içindeki imamın arkasında saf tutmaya devam etmelidir. Sivil itaatsizlik daha şimdiden Başbakanın paçalarını tutuşturmuş gibi görünüyor.

Başbakan eylemsizlik kararına rağmen halen PKK gerillalarının neden öldürüldüğünü, neden askeri operasyonlar yapıldığını, neden ölümde ısrar ettiğini anlatmış değildir ve Türkiye toplumu bunu 'sorgulamasın' diye gündemi sürekli saptırmaya çalışıyor. Ama halkımız taleplerini daha görünür kılmalı ve taleplerinin arkasında daha güçlü durabilmelidir. Biz bu vesileyle bir kez daha alanlarda olan halkımızı kutluyoruz. Kazanana kadarda direnişe devam diyoruz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com