Demiryolu ve gar binası toplantısı!

Demiryolu ve gar binası toplantısı!
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde, Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının kent içi geçişi ve yeni gar binasının nereye yapılacağı hususlarında toplantı yapıldı..

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde, Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının kent içi geçişi ve yeni gar binasının nereye yapılacağı hususlarında toplantı yapıldı.
Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar'ın başkanlık ettiği toplantıya; Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Mimarlar Odası Eskişehir temsilcileri, imar ve şehir plancıları, belediye teknik kadroları ve uygulayıcı bürokratları katıldı.
Toplantıda, imar ve şehircilik uzmanları, Mimarlar Odası ve Büyükşehir Belediyesi yetkilileri iki projeden biri olan, tren hattının tren garına gelmeden yeryüzüne çıkması ve mevcut garın karşısındaki dar alana yeni gar binası yapılması yerine, bir diğer proje olan Şeker fabrikalarının boş duran arazisine yeni tren garının yapılması ve demir yolu hattının da Kütahya demiryolu ayrımına kadar yeraltına alınmasının ve İsmet İnönü Caddesi üzerindeki tramvay köprüsünün yıkılmasının en doğru karar olduğunu savundu.
Toplantı sonunda iki projeyle ilgili konularda biraz daha çalışılması kararına varıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com