“Demokrasi için EVET”

“Demokrasi için EVET”
Referandum oylamasının AKP ile ilgili olmadığını ifade eden Başbakan Erdoğan buna rağmen, 12 Eylül Referandum oylamasını partileriyle ilişiklendirmeyi de ihmal etmedi. Erdoğan, "12 Eylül'de referandum oylamasına gittiğinizde, pusulada iki renk var. Bir

Referandum oylamasının AKP ile ilgili olmadığını ifade eden Başbakan Erdoğan buna rağmen, 12 Eylül Referandum oylamasını partileriyle ilişiklendirmeyi de ihmal etmedi. Erdoğan, '12 Eylül'de referandum oylamasına gittiğinizde, pusulada iki renk var. Birisi beyaz, kahverengi. Hangi renge mührü basacaksınız? 'AK' olana mührü basacaksınız' şeklinde konuştu. AKP Genel Başkanı ve Başbakan R. Tayyip Erdoğan, “12 Eylülde gür bir sesle demokrasiye, özgürlüğe, büyük Türkiye'ye 'evet' diyoruz” dedi.
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''12 Eylülde gür bir sesle 'demokrasiye evet' diyoruz. 12 Eylül'de 'özgürlüğe evet' diyoruz. 12 Eylül'de 'büyük Türkiye'ye evet' diyoruz. 12 Eylül'de, gençlerimiz, çocuklarımız için 'aydınlık bir geleceğe evet' diyoruz'' dedi.
Başbakan Erdoğan, Zafer Meydanı'nda partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmaya AK Parti hareketine gönül verdikleri, ''ak kadrodan'' hayır dualarını esirgemedikleri ve bu yola yüreğini koydukları için Kütahya halkına şükranlarını sunarak başladı.
''Elif dedim, be dedim, Kütahya ben sana ne dedim? Guş ganedi galem olsa yazılmaz benim derdim'' diyerek bir Kütahya türküsünden dizeler okuyan Erdoğan, şöyle konuştu:
''Bizi dert yollara düşürdü. Bu ülkenin derdiyle, milletimin derdiyle yollara düştük. Kütahyalı Evliya Çelebi nasıl 'şefaat ya Resulallah' diyeceğine, 'seyahat ya Resulallah' deyip yollara revan olduysa biz de hizmet dedik, millet dedik, memleket dedik, yollara düştük. 1299 yılında, burada, Kütahya'da, Domaniç'te toprağa atılan tohum büyüdü, filizlendi, koca bir çınar oldu. Bir dalı Dicle'ye, Fırat'a uzandı. Diğer kolu Tuna boylarını sardı. Bir diğer kolu Nil Nehri'ne kadar boy attı. Buradan yolculuğa başlayanlar Bağdat'tan Fizan'a, Sana'dan Saraybosna'ya, Kırım'dan Üsküp'e kadar her yere heybelerinde barış götürdü, adalet götürdü, hak ve hukuk götürdü, Türk insanının sevgisini, merhametini götürdü.''
Kütahya'nın Domaniç ilçesinin bir ''kuruluş''un şehri olduğunu ifade eden Erdoğan, aynı zamanda Kütahya'nın, Dumlupınar ile yeniden şahlanışın, kükreyişin, zaferin, kurtuluşun şehri olduğunu söyledi.
Bu nedenle Kütahya'nın kendilerinin ışığı ve esin kaynağı olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, buradan aldıkları ilhamla Türkiye'nin 81 vilayetine hizmet götürdüklerini, 780 bin kilometrekareye eser kazandırdıklarını ifade etti.
Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:
''En kuzeydoğuya gidin, Artvin'de eserlerimizi göreceksiniz. En güneydoğuya gidin, Hakkari'de eserlerimizi göreceksiniz. Edirne'ye, Muğla'ya gidin, AK Parti döneminde yapılmış yolları, konutları, okulları, üniversiteleri, adalet saraylarını bulacaksınız. Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan yolun tam iki katı uzunluğunda yolu, 11 bin 300 kilometre yolu Türkiye'ye, illerimize kazandırdık. Türkiye'yi hızlı trenle tanıştırdık. Medeniyetse buyur bunu biz yaptık. Türkiye'yi uçakla tanıştırdık. Türkiye'yi MARMARAY gibi dev ulaşım projeleriyle tanıştırdık. İnşallah 2013'te açılışını yapacağız. Girdim, tüpün içinde yürüdüm. İşi bitirdik. Onlar konuştu, biz yaptık, farkımız bu. 149 bin yeni dersliği Türkiye'ye kazandırdık. 78 yeni üniversite kurduk. Üniversitesi olmayan il kalmadı. Kentsel dönüşüm, değişim yarışı başlattık. 430 bin konut inşasına başladık, 300 bin konutu bitirdik, hak sahiplerine teslim ettik. Yoksullara, orta gelir grubuna, bütün halkımıza buyurun dedik. 10, 15, 20 yıl vadeyle konutlar yaptık.
Ekonomide Türkiye'yi tarihi rekorlarla buluşturduk. Küresel krizde en gelişmiş ülkeler küçülürken Türkiye ekonomisi 2010 yılının ilk çeyreğinde rekor düzeyde, yüzde 11,7 oranında büyüme kaydetti. Şimdi ne diyeceksin bu muhalefete? Halep oradaysa, arşın burada. Ama hala çıkıyorlar hangi yüzle konuşuyorlar anlamakta zorlanıyorum. Bunlar zaman zaman enteresan matematik de yapıyorlar biliyorsunuz. Mesela 2009'u falan gayet iyi toparlarlar. Toplamayı, çıkarmayı çok iyi bilirler ama matematiğin dilinde olan toplama, çıkarma değil, farklı bir dilde, onu anlatmayacağım. Sizler, evvelallah akıl erbabı olanlar bunu çok iyi biliyor.
Küresel krizde IMF'den yardım alan ülkeler bile bellerini doğrultamadı. IMF'den tek kuruş kredi almadan, yardım almadan küresel krizi atlattık, atlatıyoruz. Bizden önce MHP, DSP, ANAP vardı. İkisi tarih oldu. Biri yaşıyor ama inanıyorum ki tarih olacak. Niye, çünkü dürüst değil. Zaten MHP'ye oy veren kardeşlerimin şu anda çok farklı düşündüğüne inanıyorum ve bunu biliyorum. Bizi IMF'ci diye suçlarken gittiler onlar o zaman iktidardayken 30 milyar dolar IMF'den borç aldılar. 23,5 milyar dolar IMF borcu devrettiler bize.''
-''SEVDAMIZ MİLLET, KARARIMIZ EVET''-
İktidara gelmelerinin ardından DSP-MHP-ANAP hükümetinin bıraktığı borcu ödemeye başladıklarını belirten Erdoğan, şu anda 7 milyar dolar borç kaldığını ifade etti.
Erdoğan, ''Bu MHP çıkıyor meydanlarda konuşuyor, hangi yüzle konuşuyorsun?'' dedi.
Milli banka olan Merkez Bankasını kendilerinden önceki hükümetin bitirdiğini belirten Erdoğan, AK Parti hükümeti olarak kamu net borç stokunu da artırdıklarını söyledi.
3 Kasım 2002 seçimlerinin hemen öncesinde İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda endeksin 7 binler seviyesine kadar düştüğünü kaydeden Erdoğan, 1 Kasım 2002'de endeksin 10 bin 217 seviyesinde olduğunu hatırlattı.
Şu anda ise kriz öncesi dönemi dahi aşmış durumda olduklarını ifade eden Başbakan Erdoğan, dün İMKB'nin 60 bin 662 endeks puanına ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine geldiğini ve rekor kırdığını söyledi.
Türkiye'nin tüm dünyada itibarını yükselttiklerini ve Türkiye'yi tüm dünyada mağdurların sesi, mazlumların umudu haline getirdiklerini belirten Erdoğan, ''İşte şimdi çok daha büyük bir adım atıyoruz. Demokrasi yolunda, özgürlük yolunda, evrensel hukuk sistemi yolunda şimdi çok daha büyük bir değişimi gerçekleştiriyoruz. 12 Eylülde gür bir sesle 'demokrasiye evet' diyoruz. 12 Eylülde 'özgürlüğe evet' diyoruz. 12 Eylülde 'büyük Türkiye'ye evet' diyoruz. 12 Eylülde gençlerimiz, çocuklarımız için 'aydınlık bir geleceğe evet' diyoruz. Sevdamız millet, kararımız evet'' dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan miting sonrasında,VİG Makine Aliminyum ve Magnezyum Levha Üretim Fabrikası ile diğer fabrikalar ve Çavdarhisar Aizonai Oteli (Canlı bağlantı ile) ortak açılış törenini gerçekleştirmek için Kütahya Organize Sanayi Bölgesine geçti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com