"Demokrasi olsa kabul edecek!"

"Demokrasi olsa kabul edecek!"
Diyarbakırlı Bakan Mehdi Eker'den tartışma yaratacak açıklama!

'Hiçbirisi benden daha fazla Kürt değil, benim kadar da Kürtçe bilmezler' diyen ve bölge gezilerinde her fırsatta halkla Kürtçe iletişim kuran Bakan Mehdi Eker, 'PKK, benden önceki siyasetçiler gibi doğru dürüst Türkçe bilmediği halde Kürtçe konuşmayan Kürt siyasetçi istiyor' dedi.

Mehdi Eker'den olay yaratacak açıklama: "Onların yönettiği, onların zihniyetinin hakim olduğu bir yerde de yaşamak istemiyorum. Çünkü Pol Pot rejimi gibi, sıfır demokrasi. Kusura bakmasınlar." diyerek demokrasiyi sağlayan bir yönetim anlayışı olsa Türkiye Cumhuriyeti altında başka bir idareyi kabul edebileceğini belli etti.

PKK KÜRTÇE KONUŞMAYAN KÜRT SİYASETÇİ İSTİYOR 
Kürtçe konuşuyorum diye PKK, benden çok rahatsız oluyor. 'Benden önceki siyasetçiler gibi doğru dürüst Türkçe bilmediği halde Kürtçe konuşmayan Kürt siyasetçi istiyorlar. Yani ben vatandaşa, halka yabancı olacağım. Onlarla temas kurmayacağım. Onlarla kendi dillerinden konuşmayacağım. Onlar benimle iletişim kuramayacak. Böyle biri olsun istiyorlar. Aksini yaptıkça da rahatsız oluyorlar.
 
HİÇBİRİSİ BENDEN DAHA FAZLA KÜRT DEĞİL 
Ben de Kürt'üm. Hiçbirisi benden daha fazla Kürt değil. BDP'liler benim kadar da Kürtçe bilmezler. Ama benim dünya görüşüm ayrı. Yani, ben Kürt olarak kendimi; orada bu insanların idaresi altında yaşayan bir insan olarak görmek istemiyorum. Nasıl ki komünist rejimin altında yaşamak istemiyorsam, onların yönettiği, onların zihniyetinin hakim olduğu bir yerde de yaşamak istemiyorum. Çünkü Pol Pot rejimi gibi, sıfır demokrasi. Kusura bakmasınlar.(SYE)

Akşam

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com