Demokrat Parti: Yassıada Ranta Dönüştürülmek İsteniyor

Demokrat Parti: Yassıada Ranta Dönüştürülmek İsteniyor
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Yassıada'nın imara açılması ile ilgili "Yassıada ranta dönüştürülmek isteniyor Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Yassıada'nın imara açılması ile ilgili "Yassıada ranta...

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Yassıada'nın imara açılması ile ilgili "Yassıada ranta dönüştürülmek isteniyor Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Yassıada'nın imara açılması ile ilgili "Yassıada ranta dönüştürülmek isteniyor. Yassıada'yı demokrasi müzesi yapmak yerine rant adasına dönüştürmek, demokrasi şehitlerimizin aziz hatıralarına yapılan büyük bir saygısızlıktır" dedi. 

DP Genel Başkanı Uysal, yaptığı yazılı açıklamada Yassıada'ya yapılacak olan demokrasi müzesi adı altında Yassıada'nın imara açılacağını ve buradan rant sağlanacağını vurguladı. "Siyaseti rantla özdeşleştiren bir zihniyetin gözünün hiç bir şeyi görmeyeceğini" savunan Uysal, şu ifadelere yer verdi: 

"Ne yazık ki, demokrasi müzesi yapılacak denilen Yassıada'nın imara açılarak, Türkiye'nin pek çok değeri gibi rant hesaplarına kurban edildiğini görmekteyiz. Üzülerek bir kez daha görüyoruz ki; söz konusu rant olunca, siyaseti rantla özdeşleştiren bir zihniyetin gözü hiç bir şeyi görmüyor." (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com