''Demokratik Haklarımızı Kullanamıyoruz'

''Demokratik Haklarımızı Kullanamıyoruz'
Kütahya Eğitim Sen İl Başkanı Abdullah Çicek yaptığı basın açıklamasında, Türkiye'de birliğe, mücadeleye ve dayanışmaya her zamankinden daha çok ihtiyaçları olduğunu belirterek, İnsan olarak, işçi olarak, yurttaş olarak demokratik haklarının elerinden

Kütahya Eğitim Sen İl Başkanı Abdullah Çicek yaptığı basın açıklamasında, Türkiye'de birliğe, mücadeleye ve dayanışmaya her zamankinden daha çok ihtiyaçları olduğunu belirterek, İnsan olarak, işçi olarak, yurttaş olarak demokratik haklarının elerinden alındığına vurgu yaptı.
Çiçek, katkı ve katılım payları ile hastane fark ücretleri ile sağlık hizmetine ulaşmanın iyice zorlaştığını belirterek, hekimler, sağlıkçılar TBMM gündeminde olan Tam Gün ve Kamu Hastane Birlikleri Yasa Tasarıları ile düşük ücretle, uzun süre ve güvencesiz çalışma koşullarına itilmek zorunda kaldığına değindi. Her geçen gün daha da yoksullaşmanın sınırına vatandaşlar olarak yaklaşıldığına dikkat çeken Çiçek krizin de etkisiyle işsizliğin hızla arttığını, sendikaların kapatılmayla karşı karşıya kaldığını, yasal ve anayasal güvenceyle kurulan KESK ve DİSK/Nakliyat-İş Sendikası genel merkezlerinde hoş olmayan görüntülerin yaşandığını belirtti.
Mevcut hükümetin, sermaye yanlısı politikaları sonucunda hak ve özgürlükleri yok sayarak hareket ettiğine dikkat çekerek, grev hakkına, hak aramaya insanların korkar duruma geldiğini belirten Abdullah Çiçek, ayrıca demokratik tepkilerini dile getirenlere yönelik milliyetçi/ırkçı kalabalıkların planlı provokasyon ve linç girişimleri hoş görülerek ve aynı zamanda gereği yapılmayarak adeta iç huzursuzluğa teşvik çıkartıldığını kaydetti.
Son olarak şu konulara değinen Abdullah Çiçek:''Biz bu siyasi iktidardan bir “medet” ummuyoruz! Çünkü biliyoruz ki, IMF, Dünya Bankası, küresel tekeller ve onların politikalarını uygulayıp bize yoksulluğu ve esareti dayatan AKP iktidarı, sorunlarımıza çözüm bulamaz. AKP ancak sermayenin yarasına merhem bulabilir ve yaptığı şey de tamamen bundan ibarettir.AKP bütün iktidarı döneminde uyguladığı neo-liberal politikalarla, küreselleşme karşısında takındığı 'teslimiyetçi' tutumla kendini iktidara taşıyan yoksul ve dışlanmış kesimlere ihanet etmiştir. AKP er geç toplumun gerçeğiyle yüzleşecek ve halka yaptıklarının hesabını mutlaka verecektir. Bugün bizlere düşen görev ise, tüm emekçileri, emek örgütlerini, EMEK ve DEMOKRASİ güçlerini tek bir vücut halinde organize ederek, birleşik mücadeleyi yükseltmektir. Bunun yolu her şeyden önce bütün ve baskı ve yıldırma girişimlerine karşı, polisin saldırgan tutumuna karşı “Kurtuluş Yok Tek Başına, Ya hep Beraber, Ya Hiç Birimiz” şiarıyla 1 aydır Ankara'da direnen Tekel işçilerinin çağrısına kulak vermekten geçiyor. Bu direnişleriyle Türkiye'deki tüm emekçi kesimlere, özgürlükten, eşitlikten ve barıştan yana olan herkese moral kaynağı olan, direnç aşılayan, bütün bunları geniş halk kesimlerinin sempatisini kazanarak başaran Tekel İşçileri'nin bu çağrısını örgütlemekten geçiyor.''dedi.(İ.BOZ)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com