Dengesiz bir bahar geliyor!

Dengesiz bir bahar geliyor!
Sözüne en çok güvenilen hava durumu yorumcularından, CNN Türk meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli: ”Geçen seneki kadar soğuk olmasa da sıra dışı bir bahar ve yaz geçireceğiz. Kışlıkları hemen atmamak gerek. Bir gün havuza girip ertesi gün hırka giyilebil

“Kışlıkları tamamen kaldırmayın, sıra dışı bir yaz geçireceğiz”

* Kar özellikle İstanbul’da büyük kaosa neden oldu. Önümüzdeki aylar için de endişeliyiz...

Sert bir kış olacak. Küresel ısınmanın diğer etkisi de mevsimlerin olduklarından daha sert geçmeleri. Yazlar daha sıcak kışlar daha soğuk olabiliyor. Bir kar yağışı daha bekliyoruz mesela. Bu arada yaşanan kaos konusunda da düşüncem şu: İnsanlar her gün hava durumunu kontrol etmeyi bir alışkanlık haline getirselerdi olmazdı.

* Yolların tuzlanmadığı, hazırlıksız yakalanıldığı söylendi. Özellikle sosyal medya sitelerinde belediyenin krizden sorumluğu olduğu konuşuluyordu. Sizce öyle mi?

Belediyeyi suçlu bulmuyorum. Nasılsanız öyle yönetilirsiniz. Dışarıda tipi varken hâlâ birbirinden yol almaya çalışan, makasa giren, ‘Kar lastiği de neymiş’ diyen, zincir takmayan milyonlarca şoförün olduğu bir şehir İstanbul. Belediye ne yapsın? Oysa benim aracımda kış lastiği var ve trafik tıkanıklığı dışında hiçbir sorun yaşamadım.

* Kardan sonraki hava bahar gibiydi, tişörtlerle çıktık dışarı. Sonra pat diye yine kar geldi. Bu dengesizlik devam edecek mi? Nasıl bir bahar bekliyor bizi?

Dengesizlik devam edecek. Eskisi gibi sakin bir bahar olmayacak. Ara mevsimler giderek kısalıyor. Pat diye sıcaktan soğuğa, soğuktan sıcağa geçiyoruz. Yine öyle olacak, geçen seneki kadar soğuk olmasa da yine sıra dışı bir bahar geçireceğiz. Yazın da hava sıcak ve dengesiz devam ediyor. Yani Kışlıkları tamamen kaldırmamak gerekli, bir gün havuza girip ertesi gün hırka ile gezmek zorunda kalabiliriz.

(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com