Deniz Akkaya Ebru Şallı'yı hedef aldı

Deniz Akkaya Ebru Şallı'yı hedef aldı
'Pilates elçisi' Ebru Şallı Tan'ı eleştirenler kervanına Deniz Akkaya da katıldı.

Türkiye'de 'pilates' denilince akla gelen ilk isim olan Ebru Şallı Tan, yine eleştiri oklarının hedefindeydi. Şallı'ya gönderme yapan son isim ise Deniz Akkaya oldu. Akkaya, daha önce de Gizem Özdilli ve Prof. Dr. Erkan Topuz'un topa tuttuğu Ebru Şallı Tan'ı hedef aldı. Deniz Akkaya, pilates sporuyla ilgili şunları söyledi:

'HER ŞEYİN BİLİNÇSİZİ ZARAR'

"Bilinçsiz yapılan her şey gibi pilates de sağlığa zararlı. Fizyoterapistler, ekranlarda pilates yaptıran kişiler sayesinde daha çok iş yapıyor. Hangi fizyoterapistle konuşsam; bilinçsiz yapılan spor yüzünden sakatlıkların arttığını söylüyor." Cimnastik Federasyonu yetkilileri ve pilates eğitmenleri tarafından topa tutulan Ebru Şallı Tan, geçtiğimiz yıl kursa giderek eğitmenlik sertifikası sahibi olmuştu.

UZMANLAR NE DİYOR?

İstanbul Ortopedi Merkezi Başhekimi Op. Dr. İsmail Yılmaz; "Pilatesi yanlış yapan, acile yarı felçli geliyor. Bu spora başlamadan mutlaka bir uzmana danışılmalı" dedi.

Bireysel spor koçu ve beden eğitimi uzmanı Ayşegül Şahin, "Bu spora televizyon karşısında başlamak zararlıdır. Başta, mutlaka yanınızda bir eğitmen olmalı" dedi. (BRK)

Takvim

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com