Deniz Baykal sessizliğini bozdu!

Deniz Baykal sessizliğini bozdu!
CHP eski lideri Deniz Baykal 'dur' ihtarı çekti ve uyardı!

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Türkiye'de gidişatın iyi olmadığını ve buna 'Dur' denilmesi gerektiğini belirtirken, "Türkiye kaderi ile, geleceği ile yüzleşiyor. Ama ne yazık ki bu duyarlık, bu anlayış, yeterince gözükmüyor" dedi.

CHP'nin eski milletvekill ve eski il başkanı Suat Binici'nin oğlunun düğünü için Samsun'a giden Deniz Baykal, beraberinde Antalya Milletvekilleri Yıldıray Sapan, Osman Kaptan, Aydın Milletvekili Metin Baydür ve Ankara eski Milletvekili Yılmaz Ateş ile birlikte Kırıkkale'ye geldi. Baykal CHP il Başkanı Avukat Ziya Kavlak ve kalabalık bir partili tarafından karşılandı. Baykal il başkanlığında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Türkiye'nin içte ve dışta hem ekonomik hem anayasal, çok ciddi, çok temel konuları var. İç siyasetimizde, dış siyasetimizde sosyal hayatta Anayasa tartışmaları içinde çok önemsenmesi, ciddiye alınması gereken çok ciddi konuları var.

Bunları hepimizin dikkatle yakından izlemesi ve vatandaş olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmemiz olağanüstü önemlidir. Bizim içinden geçmekte olduğumuz dönem, Türkiye nin geleceği bakımından fevkalade önemlidir. Böyle alışılmış sıradan normal bir siyaset dönemi değil. Yaşadığımız çok devrik kırılmaların ortaya çıkabileceği, çok temel dönüşümlerin yaşanabileceği, gelecekte çok daha büyük acılar, üzüntüler yaşamak durumunda kalacağımız bir dönemin içinden geçiyoruz. Bunu anlamamız lazım, anlatmamız lazım, bu konularda vatandaşlarımızın sorumluluk duygusu, bir ilgi, yaratmamız, aydınlatmamız ve doğru tavır takınmamız lazım."

Doğru tavır takınılması için çok etkili mücadele verilmesi gerektiğini de belirten Baykal, bu mücadeleyi sıradan 'külah kapma yarışı', 'iktidar kavgası' gibi anlamamak getektiğini söyledi. Deniz Baykal, şöyle devam etti:

"Olay bunun ötesinde; yani Türkiye kaderi ile yüzleşiyor. Geleceği ile yüzleşiyor. Ama ne yazık ki bu duyarlık, bu anlayış, yeterince gözükmüyor. Önce bunu anlamamız lazım. Orayı aldık,, burayı verdik meselesinin ötesinde Sıradan kim aday olacak, 'kim seçilecek meselesi değil, Türkiye kendi kaderi ile hesaplaşma noktasında, kendi geleceği ile yüzleşme noktasında, çok temel tercihler söz konusu. Bunun hak ettiği şekilde önemsenmesi, irdelenmesi incelenmesi, anlatılması ve bilinci bir şekilde halkın kararına bağlanması gerekir."

Öğretmenlerin günlerini de kutlayan Baykal, eğitimcilerin sahipsiz kaldığını ve Türkiye'de öğretmen boşluğunun olduğunu söyledi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com