Deniz Baykal yüzünü bağışladı

Deniz Baykal yüzünü bağışladı
Organ bağışı işlemlerini yenileyen Baykal, yüzünü de bağışladı.

Osman Kaptan, Yıldıray Sapan, Arif Bulut, Konyaaltı Belediye Başkanı CHP'li Muhittin Böcek'le birlikte Türkiye'de ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar, ikinci çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır ve ameliyatları gerçekleştiren ekibin başkanı AÜ Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ömer Özkan'ı ziyaret etti.

"NAKİLLER TOPLUMDA ŞEKİLLENDİ"

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, organ naklinin Türkiye'de çeşitli yönleriyle tartışılır bir konu olduğunu belirterek, "Son dönemde gerçekleştirilen nakiller, bu alanda yapılan yüz nakli ya da kol bacak nakli olmanın ötesinde, organ nakli konusunda yeni olumlu pozitif bir ortamın toplumda şekillenmesine yardımcı oldu. Organ nakli konusunu daha doğru algılıyor, değerlendiriyor, yaklaşıyor" diye konuştu.

BAYKAL YÜZÜNÜ DE BAĞIŞLADI

CHP Antalya Milletvekili Baykal'ın, daha sonra Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Merkezi'ne giderek organ bağışı işlemlerini yenilediği belirtildi.

Kendi ifadesiyle "nikah tazeleyen" Baykal, o dönem bağışlanmayan yüz, kol ve bacak gibi uzuvlarını da bağışladı.
Deniz Baykal, "Ben ilk bağışladığımda, yüz söz konusu değildi. Ona göre bağışlamıştım. Bu defa tamamı denmiş. Tamamını imzaladım ben. Ne varsa hepsini alabilirler diye" dedi.
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com