Deniz Feneri Ankara-İstanbul hattı

Deniz Feneri Ankara-İstanbul hattı
Deniz Feneri E. V Derneği iddianamesi İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Ankara’da yürütülen soruşturma sonucunda hazırlanan iddianameyi Ankara 3. Ağır Ceza Mahkemesi yetkisizlik kararıyla İstanbul’a göndermişti.
Aralarında Zahit Akman ve Zekeriya Karaman’ın da bulunduğu 20 sanık hakkında iddianame düzenlenmiş, iddianamenin gönderildiği Ankara 3. Ağır Ceza Mahkemesi, iddia edilen suçun işlendiği yerin İstanbul olduğunu belirterek yetkisizlik kararı vermişti. İstanbul’a gelen iddianame İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi iddianameyi inceledikten sonra kabul ederse dava açılmış olacak. Mahkeme, kendilerinin görevli olmadığını belirtmesi durumunda dosya uyuşmazlığa gidecek ve Yargıtay iddianameye bakarak mahkemeyi belirleyecek. İddianamede, Zahit Akman ve Zekeriya Karaman’ın da aralarında bulunduğu 20 sanık, "hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma, özel belgede sahtecilik ve kamu görevlisinin sahtecilik suçuna iştirak etmekle suçlanıyor. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com