Deniz Feneri davasında yetkisizlik kararı

Deniz Feneri davasında yetkisizlik kararı
Yüzyılın yolsuzluğu Deniz Feneri e.V. Davası'nda çarpıcı bir gelişme yaşandı. Ankara 3. Ağır Ceza Mahkemesi iddianameyi inceledi ve kararı verdi.

Ankara 3. Ağır Ceza Mahkemesi, Deniz Feneri e.V. iddianamesi için 'yetkisizlik' kararı verdi. Dava dosyası İstanbul Başsavcılığı'na gönderdi.
Mahkeme kararıı gerekçesinde, 'Dernek paralarının aktarıldığı iddia edilen şirketlerin merkezi İstanbul'da' deildi. Deniz Feneri e. V. ile ilgili suç duyurusu İstanbul'da yapılmış, ancak dosya derneğin yurt dışında olması ve 'Yurt dışında işlenen suçlarla ilgili davalar Ankara'da görülür' gerekçesiyle 'yetkisizlik' kararıyla Ankara'ya gönderilmişti. Ankara 3. Ağır Ceza Mahkemesi'in kararıyla, dosyaya tekrar İstanbul yolu göründü. İstanbul başsavcılığı'nın ikinci defa dosyayı kabul etmeyerek Ankara'yı işaret etmesi durumunda davanın nerede görüleceğine Yargıtay 5. Ceza Dairesi karar verecek.

'Yüzyılın Bağış Yolsuzluğu' olarak tarihe geçen Deniz Feneri e. V. skandalının Türkiye ayağında  RTÜK eski Başkanı Zahid Akman ile Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman'ın da aralarında bulunduğu 20 sanık yer alıyor.

(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com