"Deniz Feneri Derneği kaç kez denetlendi?"

"Deniz Feneri Derneği kaç kez denetlendi?"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e, 2012 yılında Maliye Bakanlığının inceleme ve denetleme yaptığı dernek sayısını sordu.

Sezgin Tanrıkulu, soru önergesinde Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Deniz Feneri Derneği'nin kaç kez denetlendiğini de sordu.
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şu soruları yöneltti:
 
"2002-2012 yılları arasında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Maliye Bakanlığı tarafından kaç denetleme ve inceleme geçirmiştir?
 
2002-2012 yılları arasında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğine kesilen cezaların sayısı, kesilme sebebi ve ceza tutarı nedir?
 
Nisan 2009 tarihinden bugüne kadar Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği hakkında denetleme ve inceleme yapılması için adli ve idari makamlardan Maliye Bakanlığına iletilen emir ve tavsiye kararı var mıdır? Emir ve tavsiye kararı varsa içerikleri nelerdir?
 
Maliye Bakanlığından ya da başka kamu kuruluşlarından maddi yardım alan dernek var mıdır? Kamu yardımı alan dernek ve dernekler varsa bunlar nelerdir ve aldıkları yardım miktarı nedir?
 
Deniz Feneri Derneği ve Kimse Yok Mu Dernekleri Maliye Bakanlığı tarafından denetlenmiş midir? Denetleme ve inceleme yapılmışsa ceza almışlar mıdır ve verilen cezaların tutarı nedir?" (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com