Deniz Feneri dosyası delik-deşik ediliyor!

Deniz Feneri dosyası delik-deşik ediliyor!
Asrın yolsuzluğu Deniz Feneri e.V.'de yeni bir skandal daha ortaya çıktı. Gizli tutulması gerektiği halde, telefonları dinlenen şüpheliler bir bir deşifre edildi.

Sözcü'nün haberine göre; asrın yolsuzluğu Deniz Feneri e.V. soruşturmasının başlamasından bu yana 3.5 yıl geçti. Ortada hala bir iddianame yok... Ancak soruşturmaları Ankara C.Savcısı tarafından ellerinden alınan Deniz Feneri e.V.'nin 3 Cumhuriyet savcısı hakkındaki işlemler ise büyük bir hızla tamamlandı.

YAZIŞMALARDA VAR

Savcıların Yargıtay 11. ceza Dairesi'nde yargılanmalarına karar verildi. Savcılarla ilgili yapılan yazışmalar, şüpheli ve avukatları tarafından bilinmemesi gereken bilgilerin de deşifre edilmesine neden oldu. Sanıkların ev ve işyerlerinde yapılacak aramalar, İşişleri Bakanlığı'na ait telefonla önce Kırıkkale Belediye Başkanına, Başkan'da şüpheliye verdi. Böylece arama öncesi önlem alındı. CHP bunun üzerine dönemin İçişleri Bakanı Beşir Atalay hakkında gensoru verdi.

GİZLİ BİLGİ AÇIĞA ÇIKTI

HSYK Müfettişlerinin C.Savcıları hakkında yaptığı soruşturma da yine bir gizliliği ortaya çıkardı. Aralarında Zahid Akman, Zekeriya Karaman, İsmail Karahan, Erdoğan Kara'nın bulunduğu 12 şüpheli, 6 Temmuz 2011 tarihinde nöbetçi 13. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanmıştı. Gözaltına alındığı tarihte bu kişilerin, telefonlarının dinlendiği, müfettiş raporunda belirtildi. Aynı raporda şöyle denildi:

İŞTE MÜFETTİŞ RAPORU

"Tutuklu şüpheliler ile birlikte diğer şüphelilerin telefon sinyal bilgi ve konuşma kayıtları 12 Haziran 2009 tarihinden itibaren teknik takibe alınmış, halen 12 kişi hakkında teknik takip işlemleri devam etmektedir" denildi. Müfettişlerin raporlarında belirttiği bu bilgiler, şüphelilerin avukatları tarafından da öğrenildi. Böylece, 12 şüpheli telefonlarının dinlendiğini bildikleri için daha dikkatli konuştu.

Telefonu dinlenen şüphelilerden birisinin, daha önce tutuklanan bir şüphelinin oğlu olduğu öğrenildi.

SANIKLAR ŞİKAYET ETTİ

C.Savcıları Nadi Türkaslan, Mehmet Tamöz ve Abdulvahap Yaren, Yargıtay 11. Ceza Dairesin'de "Görevi kötüye kullanma, kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği" suçlamasıyla yargılanacak.

Üç Cumhuriyet Savcısı, Tapu Müdürlüğü'ne gönderdiği belgede, konuyla ilgisi olmayan bir bölümü kapattıkları için suçlanmış, soruşturmadan da el çektirilmişlerdi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com