Deniz Feneri savcıları için karar günü

Deniz Feneri savcıları için karar günü
Deniz Feneri davasından el çektirilen savcılar Na­di Tür­kas­lan, Ab­dul­va­hap Ya­ren ve Meh­met Ta­mö­z bugün 4’üncü kez hakim karşısına çıkacak.

Deniz Feneri e.V soruşturmasından el çektirilen ve haklarında 11 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 3 savcı, bugün yeniden hakim karşısına çıkacak.
 
Sözcü gazetesinde yer alan habere göre, Yargıtay 11. Ceza Dairesi’ndeki duruşmada, önceki celsede, aralarında Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın da bulunduğu 17 kişinin tanık olarak dinlenmesini isteyen “sanık” savcı Nadi Türkaslan’ın talebi karara bağlanacak.
 
Talebin kabul edilmesi halinde, bir sonraki celsede 3 savcının tanıklara yönelteceği sorular soruşturmanın detaylarını da açığa çıkaracak.
Bu celsede savcılığın esas hakkındaki görüşünü de sunması bekleniyor. Bu arada CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da, savcılara destek için duruşmayı, kurmaylarıyla beraber izlemeye gidecek.
 
Savcılar hakkında iddianamenin şüphelileri arasında yer alan RTÜK eski Başkanı Zahid Akman ile Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman’ın şikayeti üzerine “evrakta sahtecilik” ve “görevi kötüye kullanma” suçlamasıyla dava açılmıştı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com