Deniz Fener'i Topbaş'a kadar uzandı!

Deniz Fener'i Topbaş'a kadar uzandı!
Görevden alınan Deniz Feneri savcısının kısa süre önce Deniz Feneri ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi ilişkisine dair başka bir soruşturma açtığı belirlendi.

Almanya'daki Deniz Feneri e.V. Derneği'nin Türkiye bağlantılarının araştırıldığı soruşturmayı yürüten üç savcının görevden alınmasıyla ilgili tartışmada çok konuşulacak bir bilgi daha ortaya çıktı.

Görevden alınan savcılardan birinin kısa bir süre önce Deniz Feneri sanıkları ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasındaki ilişkilerle ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.

Radikal gazetesinden Mesut Hasan Benli'nin haberine göre Deniz Feneri soruşturmasından geçen hafta el çektirilen savcılardan Mehmet Tamöz, kısa süre önce Deniz Feneri sanıkları ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasındaki ilişkilere dair "ihaleye fesat karıştırma" suçlamasıyla yeni bir soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında Deniz Feneri şüphelilerinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ihalelerine "göstermelik kişiler" sokarak ihalelere fesat karıştırdıkları belirlendi.

SAVCI İSTANBUL SORUŞTURMASINA DEVAM EDECEK

Deniz Feneri soruşturmasından alınsa da ayrı bir sayı numarası verdiği için yeni soruşturmayı sürdürecek olan Tamöz belge ve bilgi toplamaya başladı.

Gizli bir şekilde sürdürülen soruşturmada Tamöz, Deniz Feneri'ndeki şüphelilere ait şirketlerin İstanbul Belediyesi'nde aldığı ihaleleri mercek altına aldı. Tamöz, söz konusu ihale dosyalarını belediyeden istedi.

Deniz Feneri savcılarının görevden alınmasına CHP lideri Kılıçdaroğlu çok sert çıkmış, Deniz Feneri soruşturması AK Parti iktidarına uzandığı için bu kararın alındığını iddia etmişti. Ortaya çıkan bu bilgi bu kapsamda çok konuşulacak

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com