Deniz Gezmiş heykeli yeniden dikiliyor

Deniz Gezmiş heykeli yeniden dikiliyor
Fikir Kulüpleri Federasyonu’nun Mimar Sinan Üniversitesi’ne 6 Mayıs’ta diktiği Deniz Gezmiş heykeli üniversite yönetimi tarafından kaldırılmıştı.

Fikir Kulüpleri Federasyonu’nun Mimar Sinan Üniversitesi’ne 6 Mayıs’ta diktiği Deniz Gezmiş heykeli üniversite yönetimi tarafından kaldırılmıştı. FKF o heykeli Perşembe günü saat 16:00’da yeniden dikecek.

Konu üzerine FKF’den yapılan açıklama şöyle:

Fikir Kulüpleri Federasyonu olarak 6 Mayıs’ta Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’ne diktiğimiz Deniz Gezmiş heykeli aynı gece üniversite yönetimi tarafından gece yarısı yapılan bir operasyonla kaçırılmıştı. Tüm hafta boyunca süren ısrarlı görüşmelerimiz ve Deniz Gezmiş’e sahip çıkmak için her gün soluğu Mimar Sinan’da alan arkadaşlarımız sayesinde heykeli üniversite yönetiminden geri almış ve üniversiteye tekrar dikeceğimizi belirtmiştik. Ancak hemen ertesinde Reyhanlı’da yaşananlardan dolayı tüm haftayı yas ilan etmek durumunda kaldık ve kararımızı erteledik.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi rektörlüğü ise suskunluğumuzdan güç almış olacak ki yalan ve çarpıtmalarla dolu bir açıklama yayınlayarak bizleri suçladı. Bunun üzerine yaptığımız açıklamada heykeli bu hafta içerisinde üniversiteye tekrar dikeceğimizi belirttik.

Heykelimizi dikmek için 23 Mayıs Perşembe günü MSGSÜ Fındıklı Kampus’ünde saat 16.00’da buluşuyoruz. O gün aydın, sanatçı ve gazeteciler de aramızda olacak. Fikir Kulüpleri Federasyonu, Türkiye’de aydınlıktan yana olan tüm aydınlarımızı, tüm üniversitelileri 23 Mayıs günü Deniz Gezmiş’e sahip çıkmak üzere Mimar Sinan Üniversitesi’ne çağırıyor.

Fikir Kulüpleri Federasyonu (MRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com