Deniz Gezmiş posterine soruşturma!

Deniz Gezmiş posterine soruşturma!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanlığı’nın 27 mayısta yapılan kongresinde salona asılan Deniz Gezmiş posteri nedeniyle CHP İl Başkanı Barkan Kalınomuz savcılıkta ifade verdi.

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanlığı’nın 27 mayısta yapılan kongresinde salona asılan Deniz Gezmiş posteri nedeniyle CHP İl Başkanı Barkan Kalınomuz savcılıkta ifade verdi.

Sabah saatlerinde Aydın Adliyesi’ne partililerle birlikte gelen İl Başkanı Barkan Kalınomuz’un Başsavcı Vekili Mustafa Doğru tarafından ifadesi alındı. Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından adliyeden çıkan Kılınomuz, İl kongresinde asılan pankartla ilgili polisin tutanak tutup savcılığın soruşturma başlattığını açıkladı. CHP İl Başkanı Barkan Kalınomuz’un, ‘suç ve suçluyu övmek’ iddiasıyla ifadesi alındığını öğrenildi.

Adliye önünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Barkan Kalınomuz, “İl Kongremizde salona astığımız posterle suç ve suçluyu övmek suçundan dolayı şüpheli olarak ifadem alındı. Posterde yazan ‘satıldık ey halkım, uyan’ cümlesinden kastınız nedir? diye soruldu. 90 yıllık Cumhuriyet birikimlerinin yabancılara satıldığını, iç ve dış mihraklara karşı mücadelemiz olduğunu bunun siyasi bir mesaj olduğunu ifade ettim. Deniz Gezmiş’in bir suçlu olmadığını, bir vatan kahramanı olduğunu söyledim. Aksi durumda olsaydı Torbalı Belediyesi Deniz Gezmiş’in ismini bir parka ve çeşmeye vermezdi. Adalet Bakanlığı’nın onayı ile Altındağ Belediye Başkanlığı Ulucanlar Cezaevi’ni müze haline getirip Sayın Deniz Gezmiş’in kişisel eşyalarını sergiletmezdi. Bu nedenle benim vatan kahramanı Deniz Gezmiş’in posterini açmam suçluyu övmek olmaz. Deniz gezmiş tam bağımsız Türkiye mücadelesinde 24 yaşında canını bu vatana emanet etmiş bir yoldaşımızırdır. Bunu övünç kaynağı olarak görüyor ve gurur duyuyorum. Benimle ilgili başlatılan hukuki süreci ömrümün sonuna kadar sol göğsümde bir onur madalyası olarak taşıyacağım” şeklinde konuştu.

Barkan Kalınomuz, soruşturmadan takipsizlik kararı çıkacağına inandığını söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com