Deniz Gezmiş'in kuzeni CHP'de

Deniz Gezmiş'in kuzeni CHP'de
Deniz Gezmiş'in kuzeni en yüksek oyu alarak CHP Yenimahalle İlçe Yönetimi'ne girdi.

 Bir dönemin öğrenci liderlerinden Deniz Gezmiş’in kuzeni Funda Gezmiş, CHP Yenimahalle İlçe Yönetim Kurulu’na girdi. Gezmiş, yapılan seçimlerde 165 oyla yönetim kurulu için yapılan seçimde en çok oyu alan aday oldu.

Geçtiğimiz hafta sonu CHP Yenimahalle Örgütü’nün olağanüstü kongresinde yönetim kuruluna aday olan 161 kişi arasında Deniz Gezmiş’in kuzeni Funda Gezmiş de yer aldı. Gezmiş, sandıkların açılmaya başlamasının ardından sürekli ilk sırada yarışı götürdü. Sabah saatlerinde sayım tamamlandığında Gezmiş’in ilk sıradan yönetim kurulu üyesi seçildiği netleşti. Yönetim kurulu üyeliği için oy kullanan delegelerin 165’inin tercih ettiği belirlendi.

‘Bizim için gurur verici’

Funda Gezmiş’in Yenimahalle ilçe yönetimine girmesini Cumhuriyet Ankara’ya değerlendiren CHP Ankara İl Başkanı Zeki Alçın, şöyle konuştu:

“Ben Deniz Gezmiş’le aynı kuşağım. Farklı farklı gençlik örgütlerinde çalıştık. Ama temelde bu ülkenin bağımsızlığı için, Cumhurietin temel değerleri için çok önemli mücadelemiz oldu. Deniz’in ağabeyiyle de yakın bir dostluğumuz oluştu. Açıkçası bu soyadı taşıyan kuzeninin aramıza katılması, kendi istemi de bu doğrultuda olunca bizim için sevinç vericidir, gurur vericidir. Kendisine ricada bulunduk, kabul etti. İnşallah 1970’li yıllarda olduğu gibi güzel çalışmalar yaparız.” (BCK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com