Deniz Kuvvetleri Komutanı’na

Deniz Kuvvetleri Komutanı’na
Vatan yazarı Can Ataklı son dönem yaşanan toplu istifalar ve Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında yapılan yorumlar sonrasında Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Murat Bilgel’e köşesinden seslendi.

Vatan Gazetesi'nin güçlü kalemi Can Ataklı bugünkü köşe yazısında Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Murat Bilgel’e seslendi ve deniz kuvvetlerinin son hali ile ilgili yorumlarda bulundu. İşte Ataklı’nın yazısından önemli noktalar:

Doğu Akdeniz’i Rumlara dar eden amirallerin hepsi neden hapiste?

Bu yazımı direkt Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Murat Bilgel’e yönelik yazmak istiyorum.
 
Çünkü günlerdir Karadeniz, Ege ve Akdeniz’deki deniz gücümüzün giderek zayıfladığını bizzat komutanların beyanlarına göre yazıyorum. Siyasal iktidardan hiç ses çıkmıyor. Her olaya atlayan yandaş takımı da sessiz. Genelkurmay zaten iyice sindirilmiş durumda, ağzını açacak dermanı kalmamış.
 
Bu durumda Türkiye’nin çıkarları ve güvenliği için hiç olmazsa konunun muhatabı Deniz Kuvvetleri’nden bir ses çıkar diye umuyorum.
 
Dünkü yazımda Ege’deki bazı adacıklara Yunan bayrağı dikilip dikilmediğini soran MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin’in önergesini sizlerle paylaşmıştım. Ona da cevap yok. Belli ki vatandaş da artık bu tür soruların cevabını merak etmiyor.
 
Bugün de sizlere yine tutuklu Tümamiral Semih Çetin’in kitabına koyduğu iddialardan söz etmek istiyorum.
 
Çünkü bu iddialar çok vahim. Mutlaka cevaplanmaya muhtaç.
 
Tutuklu Tümamiral Semih Çetin “Bir İhanetin Öyküsü” adlı kitabının 411-414’üncü sayfalarında 4 yıl önce Dışişleri Bakanlığı ile koordineli çalışan Türk Deniz Kuvvetleri’nin Kıbrıs ve çevresinde petrol aramaya kalkan Rumları nasıl gerilettiğini açıkça anlatıyor. Rumlar adına bölgede petrol aramaya kalkan Norveç araştırma gemisinin engellendiğini, İspanya Seville Üniversitesi tarafından yayınlanan petrol arama haritasında Türkiye’ye çok dar bir bölge bırakıldığını, Türkiye’nin 140 bin kilometre karelik bir alanı kaybetme tehlikesine karşı bölge ülkeleri Mısır, Lübnan, ve Suriye ile çok sıkı görüşmeler yapılarak Rumlar üzerinde caydırıcılık oluşturulduğunu ayrıntılarıyla anlatıyor.
 
Tutuklu Tümamiral Çetin “Düşüncelerimden sıyrılıp günümüze döndüğümde gördüğüm manzara iç karartıcıydı” dedikten sonra şöyle devam ediyor:
 
“Bahsettiğim çalışmalara katılan amiral ve subayların çoğu, tarihin tanık olduğu en büyük ihanetlerden birisinin mağduru olarak Hasdal ve Silivri cezaevlerinde yatıyor. Rumlar ise 4 yıl önce yapamadıklarını bugün gerçekleştirmenin haklı sevincini yaşıyor.”
 
Tümamiral Semih Çetin “atı alanın Üsküdar’ı geçtiğini” belirterek “Doğu Akdeniz’in en güçlü donanmasına sahip Türkiye’nin denizlerdeki hakları gasbedilirken, bu duruma karşı çıkacak komutanların, subayların çoğunun hapiste olması asla raslantı değildir” diyor. İletişim kanallarının tıkalı olmasından yakınan Çetin, “Halkımız emperyalizme karşı savaşarak zafer kazanmış ve bağımsızlığını elde etmiş tek ülkenin dönüp dolaşıp sonunda emperyalistlerin kucağına düştüğünü henüz göremiyor” diye yazıyor.
 
Tümamiral Semih Çetin geldiğimiz noktayı “ihanetle” tanımlıyor.
 
Deniz Kuvvetleri Komutanı hâlâ hiç ağzını açmadan oturacak mı? (SAO)
*****
 
YAZININ TAMAMI İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com