Denizde can pazarı

Denizde can pazarı
Üzerine çıktıkları tahta platformun kırılması sonucu suya düşen biri kadın 4 Hindistanlı turist, akıntılı ve soğuk Boğaz sularında çok zor anlar yaşadı.

Aksaray’daki bir tur acentasının aracılığı ile bir araya gelen 40 kişilik turist grubu, Kabataş İskelesi’nden Ortaköylü isimli 18 metrelik ahşap tekne ile 10.00′da Boğaz turuna çıktı. Rumeli Hisarı açıklarında biri kadın 4 Hindistanlı turist, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne yaklaştıkları sırada hatıra fotoğrafı çektirmek istedi. Fotoğraf çektirmek için teknenin radarının bağlı olduğu tahta platforma tırmandılar. Ağırlığı taşıyamayan ahşap platformun bağlantılarından kopması üzerine 4 turist, Boğaz’ın soğuk sularına düştü. Akıntı ve soğuk suda zor anlar yaşayan turistlere tekne çalışanları hemen filika attılar. Kaptanın siren çalarak yardım istemesi ile çevredeki balıkçı motorları da yardım için yaklaştı.

Suya düşen turistleri alan balıkçılar Rumeli Hisarı İskelesi’ne çıkardı. Tekne kaptanı da sahile yanaşırken, üşüyen kazazedelere çevredeki cafelerden şal ve sıcak içecek vererek, yardım ettiler. Islanan kadın Chandni Shah, giysileri değiştirilmek üzere tekneye götürüldü. Su yuttuğu ve vücut ısısı düştüğü için güç anlar yaşayan Graurav Yasanı’ye ilk müdahaleyi teknedekiler yapı. Arkadaşları ayaklarına masaj yaptı.

Şallara sarılıp çay ikram edilen Dulkit Sain, “Hint vatandaşıyım. Dubai’de çalışıyorum. Bizi küçük bir grup, balıkçılar kurtardı” dedi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri Graurav Yasanı ile Dulkit Sain’i hastaneye götürdü. Teknede tutulan kadın Chandni Shah ise daha sonra gelen ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Denize düşen dördüncü kişi Shanki Jain ise durumunun iyi olduğunu belirterek, hastaneye gitmeye gerek görmedi. Teknede bulunan diğer yolcular, tur şirketi tarafından bir otobüse bindirildi.

Polis, teknede inceleme yaptı. Kaptan Mustafa Kıran ile yardımcısı İzzet Dursun, kopan parçayı tekneye yükledi ve tekneyi polis eşliğinde Arnavutköy İskelesi’ne bağladı. Mustafa Kıran ile İzzet Dursun, daha sonra polis merkezinde ifade verdi. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com