Denizden çıkarılmaya çalışılıyorlar

Denizden çıkarılmaya çalışılıyorlar
Foça'da denize düşen eğitim uçağının çıkarılmasına başlandı

İZMİR’deki Çiğli İkinci Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan havalandıktan sonra Foça İlçesi açıklarında denize düşen T-37C tipi askeri eğitim uçağını bulunduğu yerden çıkarmak için çalışmalara başlandı.

Enkazın bulunduğu bölge, şamandıralarla çevrilirken, robot kollar ve derin su dalgıçlarının çalışmaları sonucu su yüzeyine çıkarılmasının saatler alacağı bildirildi.Geçen pazartesi günü, Çiğli İkinci Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan eğitim amaçlı iki uçucu personelle birlikte havalanan T-37C tipi askeri eğitim uçağından saat 16.05 itibariyle haber alınamamıştı. Araştırmada, askeri eğitim uçağının, Foça ilçesi Arslanburnu mevkisi açıklarında, karaya yaklaşık beş mil uzaklıkta denize düştüğü ortaya çıkmıştı.

Uçağın ve içinde oldukları tahmin edilen personelin, 125 metre derinlikte oldukları saptandı. Uçağın yerinin belirlenmesinin ardından Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı ekipler, enkazı ve pilotları çıkarmak için seferber oldu. Bugün, sabah saatleri itibariyle tekrar bölgeye gelen Alanya, Akçay mayın avlama gemileri ile Akın ve Işın kurtarma gemileri ve derin su dalgıçları, saat 07.00 itibariyle çalışmalarına başladı. Tavşan adası, Ramadan ve Arslanburnu üçgenindeki alan, şamandıralarla çevrilirken, enkazın, robot kollar ve derin su dalgıçlarının çalışmaları sonucu su yüzeyine çıkarılmasının saatler alacağı bildirildi.

TERS DURUYOR
Bu arada, günlerdir yapılan aramalar sonucu, askeri eğitim uçağının, denizin dibinde ters durduğu öğrenildi. Bu nedenle, uçaktaki Pakistanlı Binbaşı Masod Hussain Chhachhar ile Teğmen Serkan Sağır’ın kokpitte olup olmadıklarının kesin olarak tespit edilemediği, enkazın çıkarılmasının ardından netlik kazanacağı kaydedildi.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com