Denizli resmi sözleşmeyi imzaladı

Denizli resmi sözleşmeyi imzaladı
Mustafa Denizli, İran'ın süper ligdeki takımlarından Perspolis ile 1,5 yıllık sözleşme imzaladı.

Perspolis Kulübü yöneticileriyle yaklaşık 1,5 ay süren müzakereler sonunda bugün Tahran'a gelen Denizli, Azadi Hotel'de düzenlediği basın toplantısının ardından eski takımının başına geçti.

Denizli ve Perspolis Kulüp Başkanı Muhammed Ruyaniyan 1,5 yıllık sözleşmeyi imzaladı.

Basın toplantısında konuşan Ruyaniyan, Perspolis taraftarlarının yüzde 72'sinin Denizli'yi istediğini, kendilerinin de bu yönde adım attıklarını söyledi.

Denizli de burada yaptığı açıklamada, Perspolis'in önemli bir takım olduğunu belirterek, bir kulübün büyüklüğünün onun sıralamadaki yeri ile orantılı olmadığını, büyük takımların her zaman büyük olduğunu kaydetti.

Yaklaşık 2 yıl önce İran ve Tahran'ı eşine anlattığını, bir gün futbola dönme kararı alırsa bunun Tahran olacağını konuştuklarını belirten Denizli, bazı aile üyelerinin sağlık sorunları nedeniyle o dönemde karar vermesinin mümkün olmadığını söyledi.

Televizyondaki programından dolayı İran'a gelmesinin bir süre geciktiğini belirten Denizli,''İran insanının özellikle de Perspolis taraftarlarının beni çok sevdiğini biliyorum'' dedi.

Perspolis'i ve İran Süper Ligi'ni takip ettiğini kaydeden Denizli, ''Perspolis kadrosundaki futbolcuların bazıları benim zamanımda oynayanlar, diğerleri de dışarıdan tanıdığım futbolcular'' ifadesini kullandı.

-''Tahran'da olmaktan memnunum''-

Denizli, Perspolis'in ilk yarıdaki grafiğinin kimseyi mutlu etmediğini belirterek, amaçlarının ilk aşamada bu görüntüyü ortadan kaldırmak olduğunu söyledi.

Perspolis kadrosunun çok daha iyi şeyler yapabileceğine olan inancını dile getiren Denizli, ''Tahran'da olmaktan, bu insanlarla burada olmaktan memnunum'' diye konuştu.

Denizli, İran'a gelişiyle ilgili olarak, ''İran'a ilk geldiğimde tesadüfen gelmiştim, ama o tesadüf büyük bir karşılıklı sevgiyi yarattı'' şeklinde konuştu.

Sözleşme tutarına ilişkin bir soruyu cevaplayan Denizli, kulübünün ve federasyonun gerekli açıklamayı yapacağını belirtti.

Türkiye'deki koşulların maddi olarak buradan daha iyi olduğunun bilinmesini isteyen Denizli, Perspolis taraftarlarının kendisini istemesi ve beklemesinin maddi bir karşılığının olamayacağını, bunun ayrı bir sempati ve istek olduğunu söyledi.

Denizli, ''Burada para konusu üzerinde herhalde çok duruyorlar. Herkesi rahatlatayım, Türkiye'de televizyondan aldığım ücretle Perspolis'ten aldığım ücret arasında hiçbir fark yok. Bazı şeyler parayla değer bulmaz, karşılık da bulmaz.''

''Benim içimde bir şey varsa ona karar veririm, bu sefer eşimle birlikte karar verdik'' diyen Denizli, Perspolis yöneticilerinin yanı sıra İran'ın Ankara Büyükelçisi'nin de kendisini takımın başında görmek istediğini belirtti.

Kendisine gösterilen ilgiyi karşılıksız bırakamadığını belirten Denizli şunları söyledi: ''Bunlara karşılıksız kalamadık, İkinci Başkan, Başkan, Büyükelçi aradı, geldi. Bu gelişlerin maddi karşılığını herhangi biri bana söylesin. Bu, tamamen insanı mutlu eden, gururlandıran bir tablo. Onun dışında hiç önemli bir şey yok. İstenmektir, sevilmektir bunların ikisi de burada var. Öbürü olsa da olur, olmasa da olur. İnsanların bu sevgisine cevap vermek var, biz de o cevabı veriyoruz.''

''Eskiden de çalıştırmıştı''

İran'a ilk kez 2004'te gelen Denizli, 1,5 yıl süreyle Pas takımını çalıştırdı. 2006-2007 sezonunda Perspolis takımının başına geçen Denizli, yaklaşık beş yıl aradan sonra bıraktığı yerden başlama kararı aldı.

İran Süper Ligi'nin en büyük iki takımından biri olan Perspolis, 2011-2012 sezonunun ilk yarısında beklenen performansı gösteremedi.

Perspolis, 18 takımın mücadele ettiği Süper Lig'de ilk yarıyı 5 galibiyet, 5 mağlubiyet ve 7 beraberlikle 9. sırada kapadı. Denizli'nin yarından itibaren Perspolis'i çalıştırmaya başlaması bekleniyor. (ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com