Denizli’de AKP işgali yargıya taşındı

Denizli’de AKP işgali yargıya taşındı
CHP Denizli İlçe Başkanı, AKP Denizli Milletvekili ve Belediye Başkanı hakkında imar yolunu işgale göz yumma iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

CHP Denizli Merkez İlçe Başkanı Ömer Yurtseven, fabrikasının önünden geçen imar yolunu işgal ettiği gerekçesiyle AKP Denizli Milletvekili ve MKYK üyesi Nihat Zeybekçi ile bu işgale göz yumarak görevini kötüye kullandığı iddiasıyla Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
 
Savcılığa, AKP’li vekil Zeybekçi’nin ortağı olduğu Turkuaz Tekstil’in bulunduğu bölgenin imar durumunu ve kamuya ait yolun kapatılarak özel otopark yapıldığını gösteren fotoğrafları delil olarak sunan Yurtseven, ‘’Kural tanımayan ve uyarılara aldırmayan milletvekili ile bu olaya seyirci kalan Belediye Başkanına kim ‘dur’ diyecek .Bu yüzden haklarında kamu davası açılmasını talep ettik.S uç duyurusu dilekçemiz 2012/31619 sayılı hazırlık soruşturmasıyla işleme alındı’’ dedi.
 
CHP Denizli Merkez İlçe Başkanı Yurtseven, daha önce AKP Milletvekili ve MKYK üyesi Nihat Zeybekçi’nin bir başka işyerinde yayalara ait kaldırımı egzoz ölçüm istasyonu kurarak işgal ettiğini, Savcılığa suç duyurusunda bulunmalarının ardından kaldırdığını anımsatarak, şunları söyledi:
 
‘’İzmir asfaltı, Bozburun yolu üzerindeki yol işgali aylardır devam ediyor.4 ay önce bu olayı belgeleri ve fotoğraflarıyla kamuoyuna açıklayarak yetkililere medyamız aracılığıyla ihbarda bulunduk. Ama kimseden tık çıkmadı. Topluma örnek olması gereken milletvekilinin yaptıklarından bizler Denizlili olarak utanır hale geldik. Ama o hiç oralı değil. Üstelik kendisi vekil olmadan önce Denizli Belediye Başkanlığı da yaptı. Bu işlerden anlamayan biri değil. Koltuğu bıraktığı Osman Zolan da bu olay karşısında sanki halkın Belediye Başkanı değil, birilerinin Belediye Başkanı gibi davranıyor. Her konuştuklarında haktan, hukuktan ve adaletten söz ederek mangalda kül bırakmayanlar bu olayda büyük bir pişkinlik örneği sergiliyorlar. Bir kez daha söylüyoruz, Denizli AKP’nin çiftliği değildir. Bu sorumsuzlukları sergileyenlerin yakasını ve peşini bırakmayacağız.’’ (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com