Denizli'de Cihaner'e Tepki İstifası

Denizli'de Cihaner'e Tepki İstifası
İlhan Cihaner'in CHP'den aday gösterilmesine tepki gösteren Denizli Belediye Meclisi Üyesi partisinden istifa etti

Denizli'de İlhan Cihaner'in CHP'den aday gösterilmesine tepki gösteren Denizli Belediye Meclisi Üyesi CHP'li Kemal Dağ, partisinden istifa ederek AK Parti'ye geçti.

Aslen Ağrılı olan Kemal Dağ, Denizli Ağrılılar Derneği'nde basın toplantısı düzenleyerek CHP'den istifa ettiğini açıkladı. CHP'de ön seçim yarışına giren ve dokuzuncu olduğu için milletvekili listesine girmeyi başaramayan CHP Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemur'a yakınlığıyla bilinen Kemal Dağ, istifa nedeninin CHP'nin Denizli 2. Sıra Adayı İlhan Cihaner olduğunu ileri sürdü.

Toplantıda konuşan Kemal Dağ, "Halkımızı Ankara'da temsil edecek kişilerin üzerinde en ufak bir leke olmamalıdır. Adı karanlık senaryolara karışmamış, milletin iradesine ve demokrasiye önem veren kişilerden oluşması siyaset anlayışının olmaz ilkeleri arasında yer alıyor. Bugüne kadar mensubu bulunduğum CHP 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde demokrasiye, milletin iradesine, hukukun üstünlüğüne aykırı eylemlerde bulunduğu iddia edilen bir kişi ile girmeyi uygun görmüş durumda.

'PROTESTO EDİYORUM'

CHP'nin artık halktan koptuğunu gösteren bir olumsuz tablo karşısında derin bir üzüntü ve tepki içerisinde olduğumu belirtmek istiyorum. CHP Denizli milletvekili adayı sayın İlhan Cihaner henüz yargılanarak mahkum olmamıştır, ancak yargılama sonucunda aklanmış biri de değildir. Hakkında çok vahim iddialar var. Uzun yıllardan bu yana Denizli'de yaşayan biri olarak kendisinin kentimizden aday gösterilmesini içime sindiremiyorum ve bunu protesto ediyorum. Aynı üzüntü ve şaşkınlığı CHP'li birçok arkadaşımın da derinden hissettiğini biliyorum. İşte tüm bu nedenlerden dolayı mensubu bulunduğum CHP'den istifa ediyorum. Bundan sonra siyasete AKP çatısı altında devam edeceğim" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com