Denizli'de 'e-geçmiş olsun' dönemi başladı!

Denizli'de 'e-geçmiş olsun' dönemi başladı!
Denzili'de bir devlet hastanesinde başlatılan "e-geçmiş olsun' uygulaması kapsamında, hastasını ziyarete gidemeyen kişi, hastanenin resmi sitesi üzerinden mesajı yazıyor.

Denizli'deki Servergazi Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından başlatılan 'e-gemiş olsun' uygulaması kapsamında, hastasını ziyarete gidemeyen kişi, hastanenin resmi sitesine girip yakınına geçmiş olsun mesajı yazıyor. Bu mesaj, görevliler tarafından mektup gelmiş gibi hastaya ulaştırılıyor.

Servergazi Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Gürbüz Akçay, hastanenin web sitesi olan 'www.servegazidh.gov.tr' adresinden hasta yakınlarının, hastalarına geçmiş olsun mesajlarını yollayabileceklerini söyledi. Uzm. Dr. Akçay, gelen mesajları gizlilik ilkelerine dikkat edilerek ve bilgi güvenliği sağlanarak hastalara ulaştıracaklarını kaydetti. Uzm. Dr. Akçay, "Servergazi Devlet Hastanesi web sitesindeki sağ üst köşede yer alan e-geçmiş olsun butonuna tıklayan kişi, önce kendi ad ve soyadını, ardından hastanın ad soyadıyla yattığı servisi belirttikten sonra, geçmiş olsun mesajlarını bırakabilir. Gelen mesajlar, mektuplaştırılarak hastaya bir personel tarafından, yakınından mektup gelmiş gibi iletiliyor. Uygulama, yurt içi veya yurt dışından ziyarete gelemeyen hasta yakınlarına büyük kolaylık sağlıyor. Ayrıca eski mektup adetini canlandıracağını düşünüyoruz" dedi.(ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com