Denizli'de şefin dikkati, 15 itfaiyeciyi kurtardı

Denizli'de şefin dikkati, 15 itfaiyeciyi kurtardı
İtfaiye şefi Bay, olası bir facianın önüne geçti.
Denizli Belediye Sanat Merkezi'nde dün elektrik kontağından çıkan yangında, şef 26 yıllık itfaiyeci İsa Bay'ın dikkati sayesinde 15 itfaiyecinin hayatının kurtulduğu ortaya çıktı.
 
İsa Bay'ın yangın sırasında çatının çökeceğini anlayıp, içeride çalışan 15 arkadaşının son anda dışarıya çıkmalarını sağlayarak, olası bir facinanın önüne geçtiği belirtildi.
 
Denizli'de dün sabah Gazi Bulvarı üzerinde bulunan Belediye Sanat Merkezi'nde elektrik kontağından yangın çıktı. Denizli Belediyesi'nin itfaiye ekiplerinin çevre ilçelerden gelen meslektaşlarıyla yürüttüğü söndürme çalışmalarına rağmen alevlerin sardığı sanat merkezi tamamen yandı. Ekipler sanat merkezinin içinde söndürme çalışmalarını sürdürürken, Denizli Belediyesi İtfaiyesi'nde 26 yıldır çalışan, Yangın Önleme ve Müdahale Şefi İsa Bay'ın tecrübe ve dikkati sayesinde büyük bir facianın önüne geçildi. 
 
ASMA TAVANIN EĞİMİNİ FARK ETTİ 
Çatıdaki bakır levhalar nedeniyle gerekli söndürme çalışması yapılamayınca, İsa Bay yönetimindeki 15 itfaiyeci hortumlarla sanat merkezinin yangın tahliye kapısından içeri girdi. Ekip 3'er kişilik gruplarla farklı katlarda bulunan sinema salonlarına yöneldi. İsa Bay içeride inceleme yaparken, çatıdan yapılan müdahaleler sırasında sıkılan sular nedeniyle asma tavanları oluşturan alçıpanların şişmeye başladığını, büyük salonun asma tavanında da aşağıya doğru büyük eğim oluştuğunu fark etti. İsa Bay hemen, o sırada farklı salonlarda hortumlarla su sıkarak söndürme çalışması yapan 15 arkadaşını uyararak dışarı çıkmalarını sağladı. İsa Bay ve 15 itfaiyecinin dışarı çıkmalarından yaklaşık 10 dakika sonra sanat merkezinin çatısı büyük bir gürültüyle büyük salonun üzerine çöktü. İsa Bay tecrübesi ve dikkatiyle 15 itfaiye eri arkadaşının canını kurtarmış oldu.
 
Denizli Belediyesi İtfaiye Müdürü İlyas Tuncer, şef İsa Bay'ın dikkati ve tecrübesi sayesinde arkadaşlarının canını kurtararak, büyük bir facianın yaşanmasını önlediğini söyledi.
 
'HEMEN DIŞARI ÇIKMALARINI İSTEDİM'
Yaşananları anlatan İsa Bay da, sanat merkezinin içinde arkadaşlarının farklı salonlarda hortumlarla su sıkarak söndürme çalışması yaptıklarını belirterek şunları anlattı:
 
"İçeride inceleme yaparken, müdahaleler sırasında çatıya sıkılan sular nedeniyle asma tavanları oluşturan alçıpanların şişmeye başladığını, büyük salonun asma tavanında da aşağıya doğru büyük eğimler oluştuğunu farkettim. Arkadaşlarımdan hemen dışarı çıkmalarını istedim. Arkadaşlarımı çıkardıktan bir süre sonra çatı çöktü."(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com