Denktaş defnediliyor! (VİDEO)

Denktaş defnediliyor! (VİDEO)
Rauf Denktaş'ın naaşı Lefkoşa'daki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndan alınarak top arabasında Selimiye Camii’ne götürülüyor.

Top arabasının seyrettiği yollarda onbinlerce insan, Denktaş'ı dua ve alkışlarla uğurluyor.

KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş'ın naaşı Lefkoşa'daki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndan alınarak top arabasında Selimiye Camii'ne götürüldü. Top arabasının seyrettiği yollarda onbinlerce insan, Denktaş'ı dua ve alkışlarla uğurlarken Lefkoşa semalarında beliren gökkuşağı ise görenleri duygulandırdı

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın naaşı Selimiye Camii'ne getirildi. Denktaş'ın naaşı askerlerin omzunda top aracından alınarak musalla taşına konuldu. Denktaş'ın eşi Aydın Denktaş ve oğlu Serdar Denktaş bir süre tabuta sarıldıktan sonra yerlerine geçti. Denktaş'ın naaşı, Selimiye Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası gerçekleştirilecek törenlerin ardından Türk Mukavemet Teşkilatı'nın (TMT) anıtının bulunduğu Cumhuriyet Parkı'na defnedilecek.

Cenaze törenine Denktaş'ın ailesi ile KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Başbakan İrsen Küçük ve yetkililer, Türkiye'den de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli katıldı. Rauf Denktaş'ın cenaze törenine Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte eski genel başkanlar Deniz Baykal, Hikmet Çetin, Altan Öymen de katıldı.

(SYKBR)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com