Deprem anı güvenlik kamerasına yansıdı

Deprem anı güvenlik kamerasına yansıdı
Afyonkarahisar'ın Hocalar ilçesinde meydana gelen 4.2'lik deprem, ilçede paniğe yol açtı.

Afyonkarahisar'ın Hocalar ilçesinde meydana gelen 4.2'lik deprem, ilçede paniğe yol açtı. Can kaybının yaşanmadığı deprem bölgesine çok sayıda sivil savunma ve sağlık ekibi gönderilirken, deprem anı bir marketin güvenlik kameralarına yansıdı.
Hocalar'da meydana gelen 4.2'lik depremde bazı evlerin bacaları yıkılırken, bazı evlerde de çatlaklar meydana geldi. Deprem sırasında okul bahçesinde bulunan Zehra Yaşar isimli 9 yaşındaki öğrenci, çatıdan düşen kiremit parçası ile yaralandı. Öğrencinin tedavisini yapan Doktor Şeref Noyan, çocuğa müdahale ettiklerini, hayati tehlikesinin bulunmadığını ve ayakta tedavi olduğunu söyledi.
Depremin ardından çok sayıda sivil savunma ve sağlık ekibi bölgeye yönlendirilirken, yapılan incelemede herhangi bir can kaybının yaşanmadığı belirlendi. Depremden tedirgin olan vatandaşlar, eve girip girmemekte tedirgin olduklarını söylediler.
Belediye Başkanı Mustafa Akın ise, Hocalar'da yakın tarihte bu kadar şiddetli bir depremin olmadığını, depremin ardından vatandaşların panikle kendisini sokaklara attığını ifade etti. Deprem anında makam odasında olduğunu dile getiren Akın, depremde can kaybının yaşanmamasının kendilerini sevindirdiğini söyledi.
Bu arada deprem anı, bir marketin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Olay esnasında kasanın başında olan vatandaşlar, depremle birlikte kendilerini hızla sokağa attı. Raflardaki ürünlerin yere düştüğü görülen kamera görüntülerinde, insanların boş alanlara doğru koştuğu gözlendi.
Hocalar'da 3.2, Sandıklı ilçesinde ise 3.4 büyüklüğünde iki ayrı deprem daha kayıtlara geçti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com